VDSL2 kablolu bağlantı hızı 100 Mbps üzeri modem önerisi

• Konuyu başlatan YcS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 4B

YcS

Kilopat
Normalde 150 Mbps, 300 Mbps hız diye satılan modemler doğal olarak ön planda. Yalnız bunlar kablolu bağlantı hızını yansıtmıyor. kablolu bağlantı hızı, 100 Mbps'in üzerinde olan modem öneriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
O bahsettiğiniz modemler eğer fiber destekliyse zaten paketinizin hızını destekler ve o hızı alırsınız. VDSL2 100 Mbps'ye kadar destekler. Eğer binaya ya da evinize kadar fiber varsa daha yüksek hızlar alırsınız.
Yani kısaca 150,300 Mbps diye satılan modemler o hızları destekler. Kablolu bağlantı hızını da yansıtır. Atıyorum paketiniz 150 Mbps ise o modemle o hızı alırsınız.

O bahsettiğiniz modemler eğer fiber destekliyse zaten paketinizin hızını destekler ve o hızı alırsınız. VDSL2 100 Mbps'ye kadar destekler. Eğer binaya ya da evinize kadar fiber varsa daha yüksek hızlar alırsınız.
Yani kısaca 150,300 Mbps diye satılan modemler o hızları destekler. Kablolu bağlantı hızını da yansıtır. Atıyorum paketiniz 150 Mbps ise o modemle o hızı alırsınız.
Piyasada satılan o 300 Mbps yazan modemler kablosuz veri hızı hocam. 300 Mbps modemi alırsın ama altyapın 150 Mbps desteklese bile 100 Mbps i geçmez. Benim sorum 100 Mbps üzeri, kablolu bağlantı hızı sunan modem. Piyasadaki bir çok modem 300 Mbps yazsa bile, 100 ün üzerini desteklemez zaten.
ASUS DSL-N16 Ebeveyn Kontrol Fiyatı bu modemi inceleyin demek istediğimi anlarsınız. Sayfada, aşağı doğru inin, XDSL veri hızı kısmını inceleyin. Modeme bakarsan 300 Mbps.

Son düzenleme:
Gigabit Ethernet destekli bir modem istiyorsunuz anladığım.
Hocam, modemlerde 150,300,1200 Mbps kablosuz bağlantı diye adlandırılıyor ya, bu modemler genelde kablolu bağlantıda 100 Mbps sunuyor. Ben de, bilgisayarımda Wifi değil de, kablolu bağlantı kullanıyorum ve kablolu bağlantıda, 100 Mbps üzeri destekleyen bir modem soruyorum.
Amacım şu : hattım 140 Mbps i destekliyor ve benim paketim 100 Mbps. Modem arayüzünde 102 Mbps hız aldığım göründüğü halde, ben 94 Mbps alıyorum. O yüzden 100 Mbps üzerini destekleyen modem alıp, bana verilen hızı tam anlamıyla kullanmak istiyorum.
Umarım anlatabilmişimdir.

Hocam, modemlerde 150, 300, 1200 Mbps kablosuz bağlantı diye adlandırılıyor ya, bu modemler genelde kablolu bağlantıda 100 Mbps sunuyor. Ben de, bilgisayarımda Wi-Fi değil de, kablolu bağlantı kullanıyorum ve kablolu bağlantıda, 100 Mbps üzeri destekleyen bir modem soruyorum.
Amacım şu: Hattım 140 Mbps'i destekliyor ve benim paketim 100 Mbps. Modem arayüzünde 102 Mbps hız aldığım göründüğü halde, ben 94 Mbps alıyorum. O yüzden 100 Mbps üzerini destekleyen modem alıp, bana verilen hızı tam anlamıyla kullanmak istiyorum.
Umarım anlatabilmişimdir.

Anladım hocam. Zaten 100 megabitin üstünde Ethernet bağlantısına sahip modemler gigabit Ethernet diye geçer.
Size iyi bir modem atıyorum hemen.

Anladım hocam. Zaten 100 megabitin üstünde Ethernet bağlantısına sahip modemler gigabit Ethernet diye geçer.
Size iyi bir modem atıyorum hemen.
Tamam hocam, bekliyorum. Yalnız, söylediğim gibi 100 Mbps i tam anlamıyla alırım değil mi?
Şuan ki modemim, Zyxel VMG3312-B10B.

Bu modem de 100 Mbps sonuyor hocam. Açıklaması böyle.

Superfast VDSL Geniş Bant​

En yeni VDSL2 teknolojisi, Archer VR400'ün 100Mbps'ye varan etkileyici VDSL geniş bant hızları sunmasına izin verir, bu da ADSL2 + 'dan neredeyse beş kat daha hızlıdır. Archer VR400, iki cihazı bir arada birleştiren bir DSL modem ve kablosuz yönlendirici olarak hizmet veriyor. Entegre DSL portu, VDSL2, ADSL2 +, ADSL2 ve ADSL dahil olmak üzere tüm standart DSL bağlantılarını destekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı