VDSL2+ saliselik kopmalar

sp33d

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
İyi sosyaller arkadaşlar,

Yeni altyapı çekildi ve ADSL'den VDSL'e geçtim.
Çok memnunum resmen eşekten inip Ferrari'ye binmek gibi bir şey.
Fakat anlamadığım bir şekilde saliselik kopmalar yaşıyorum, örneğin CS:GO'ya girdim ve oynuyorum aniden sunucuya olan bağlantım kesiliyor sonrasında interneti kontrol ediyorum ama problemsiz çalışıyor. Bu sorun sadece CS:GO'ya da özgü değil, BF4'te de yaşadım. CAT5E kablo kullanıyorum.

Bunun sebebi ne olabilir?
Teknik servis çalışanı eve geldiğinde ankastrede tek hat üzerinden iki daireye internetin gittiğini söylemişti. Sorunun kaynağı bu mu sizce?

Altyapı durumu:
Capture.PNG

Değerleriniz gayet iyi gözüküyor kopma olmaması lazım. Servis sağlayıcınızla görüşün bence. Birde bu kopmalar sadece pc de mi oluyor yoksa başka cihazlarda da oluyor mu onu kontrol edin.

Değerleriniz gayet iyi gözüküyor kopma olmaması lazım. Servis sağlayıcınızla görüşün bence. Birde bu kopmalar sadece pc de mi oluyor yoksa başka cihazlarda da oluyor mu onu kontrol edin.
Kopma o kadar kısa süren bir kopma ki sadece bilgisayarda oyun oynarken farkedebiliyorum. Sunucudan bağlantım kesiliyor, sonra hemen Chrome'den kontrol ediyorum ve internet çalışıyor. Çözemedim gitti.

Kopma o kadar kısa süren bir kopma ki sadece bilgisayarda oyun oynarken farkedebiliyorum. Sunucudan bağlantım kesiliyor, sonra hemen Chrome'den kontrol ediyorum ve internet çalışıyor. Çözemedim gitti.
Aynı sıkıntı bendede vardı. Asus modem kullanıyorum. 5g desteği var modemin. 5g ile bağlanınca telefonda anlık kopma oluyor aynı sizin dediğiniz gibi. Turknetle konuştum Asusla konuştum çözüm bulunamadı. Daha sonra telefona format attım ve sorun çözüldü. Bu anlık kopma olayları ok karışık neden olduğu şansa bulunuyor. Dediğim gibi başka bir pc bağlamayı deneyin eğer onda sıkıntı olmuyorsa sizde format deneyebilirsiniz.

Aynı sıkıntı bendede vardı. Asus modem kullanıyorum. 5g desteği var modemin. 5g ile bağlanınca telefonda anlık kopma oluyor aynı sizin dediğiniz gibi. Turknetle konuştum Asusla konuştum çözüm bulunamadı. Daha sonra telefona format attım ve sorun çözüldü. Bu anlık kopma olayları ok karışık neden olduğu şansa bulunuyor. Dediğim gibi başka bir pc bağlamayı deneyin eğer onda sıkıntı olmuyorsa sizde format deneyebilirsiniz.
Maalesef tek bilgisayarım var ve zaten kablolu ile bağlanıyorum. Kablosuzla alakalı bir problem olamaz. Az sonra müşteri hizmetlerini arayacağım konuyu güncellerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı