VDSL'den Fibere Geçiş

stormanql

Hectopat
Binama Türk Telekom FTTH fiber geldi. Binamıza fiber kutusunu kurup dairelere kadar kabloları çektiler ve yakında aktif olacak. Ben şu an Türk Telekom VDSL 50 Mbps kullanıyorum. 130 TL ödüyorum ve 10 ay daha taahhüdüm mevcut. Bildiğiniz üzere tarifeler çok zamlandı. Türk Telekom'da 16 Mbps'ye bile 180TL istiyorlar 100 Mbps 284 TL. Fibere geçerken aynı vdslse olduğu gibi 50 Mbps'ye 130 TL mi öderim? Çünkü 10 ay daha taahhüdüm var. Yoksa bu yeni tarifeden mi olur? Veya fibere geçiş başka tarifeleri mevcut mu?

Taahhüt varken paket geçişinde sorun olmaz ama geçtiğin paketin fiyatı farklıysa tabii ki o fiyat üzerinden faturalandırılırsın.

Müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsin. Uçuk bir fiyat vermezlerse geçebilirsin ya da pahalı gelirse taahhüt bitiminde Turk Telekom altyapısı ile fiber veren farklı şirketlere de (Netspeed, Millenicom vs.) geçebilirsin.

Binama Türk Telekom FTTH fiber geldi. Binamıza fiber kutusunu kurup dairelere kadar kabloları çektiler ve yakında aktif olacak. Ben şu an Türk Telekom VDSL 50 Mbps kullanıyorum. 130 TL ödüyorum ve 10 ay daha taahhüdüm mevcut. Bildiğiniz üzere tarifeler çok zamlandı. Türk Telekom'da 16 Mbps'ye bile 180TL istiyorlar 100 Mbps 284 TL. Fibere geçerken aynı vdslse olduğu gibi 50 Mbps'ye 130 TL mi öderim? Çünkü 10 ay daha taahhüdüm var. Yoksa bu yeni tarifeden mi olur? Veya fibere geçiş başka tarifeleri mevcut mu?
Tarife degişikliginde fiyat degişiyor ve comnet turknet buraları incelemeden karar verme derim.

Taahhüt varken paket geçişinde sorun olmaz ama geçtiğin paketin fiyatı farklıysa tabii ki o fiyat üzerinden faturalandırılırsın.

Müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsin. Uçuk bir fiyat vermezlerse geçebilirsin ya da pahalı gelirse taahhüt bitiminde Türk Telekom altyapısı ile fiber veren farklı şirketlere de (Netspeed, Millenicom vs.) Geçebilirsin.

Bende farklı bir ISS'ye geçmeyi düşünüyorum.

Tarife degişikliginde fiyat degişiyor ve Comnet TurkNet buraları incelemeden karar verme derim.

Bende Comnet düşünüyorum ama işte taahhüdüm var. 1 yılı aşan taahhütlerde cayma bedelsiz iptal diye bir yasa çıkmıştı galiba. Öyle iptal oluyor mu bilginiz var mı?

Müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsin. Uçuk bir fiyat vermezlerse geçebilirsin ya da pahalı gelirse taahhüt bitiminde Türk Telekom altyapısı ile fiber veren farklı şirketlere de (Netspeed, Millenicom vs.) Geçebilirsin.

1 yılı aşan taahhütlerde 1. yılın sonunda cayma bedelsiz iptal edebilme gibi bir yasa çıkmıştı galiba. Bilginiz var mı acaba?

Bende farklı bir ISS'ye geçmeyi düşünüyorum.

Bende Comnet düşünüyorum ama işte taahhüdüm var. 1 yılı aşan taahhütlerde cayma bedelsiz iptal diye bir yasa çıkmıştı galiba. Öyle iptal oluyor mu bilginiz var mı?
Prosödürlerle ugraşmamak için benimde bi 8-10 ay gibi zamanım var bende turknet veyahut comnet'e geçicem gerçi benim bölgemde vdsl var ama yinede malum markadan memnun deilim her 3-5 ayda 2 kere garanti kesintiler oluyor :D

1 yılı aşan taahhütlerde 1. yılın sonunda cayma bedelsiz iptal edebilme gibi bir yasa çıkmıştı galiba. Bilginiz var mı acaba?
1 yılı aşan taahhütler kanun nazarında geçersizdir. Hakem heyetine başvurabilirsin.
MADDE 22 –(1) Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıl ve daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir.

Prosödürlerle ugraşmamak için benim de bir 8-10 ay gibi zamanım var bende TurkNet veyahut Comnet'e geçeceğim gerçi benim bölgemde VDSL var ama yine de malum markadan memnun değilim her 3-5 ayda 2 kere garanti kesintiler oluyor :D

Malum markadan bende çok çektim. Geçen sene yeni bakır kablo çektiler oda 4 5 ay sürdü şu anlık problem yok.

Bilmiyorum ama bir şekilde kılıf bulup her türlü o bedeli almaya çalışıyorlar. Ya bekle ya da taahhüt karşılayan bir firma araştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı