Vega 11 ekran kartı oyunlardaki FPS düşüklüğü

EmirKas

Picopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni topladığım AMD Ryzen 5 3400G işlemcili bilgisayarımdan internette anlatıldığı kadar performans alamıyorum zaten ilk 2 haftasında bir sürü mavi ekran ve çökme yaşıyordum ve çeşitli yollarla çözdüm ama şimdilerde oyunları adam gibi oynayamıyorum. Örnek ETS 2 YouTube'den testlerinde bakıyorum adam en yüksek ayarda 1080P 40 45 FPS alırken ben 900P de 25 hatta 20 FPS falan alıyorum. Driverlarımı DDU ile kaldırıp tekrar 2.9.2 son sürümünü tekrar yükledim ve performans seçeneğini de oyun odaklı yaptım ama nafile hala çok düşük FPS'ler alıyorum. Sistemi aşağıya bırakacağım yardım eder iseniz sevinirim.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3400G(sözde en iyi APU)
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: Longline 4x2 GB RAM 2400 MHz(bu RAM'leri yeni aldığım halde çok çektim, kendi 2400 MHz hızlarında oyunlarda siyah ekran falan veyahut da mavi ekran alıyordum, 2100 çekince siyah ekran bitti mavi ekran arada oluyor sebepsiz yere çok nadir oluyor)
PSU: Aercool 400W VX Plus serisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal bir hata var büyük ihtimalle. Ki kendin bile demişsin RAM'lerde sorun var diye. RAM'leri aldığın yere gidip sorunu açıklaman lazım. MSI Afterburner programı ile oyundaki CPU ve GPU değerlerini buraya atabilirsen daha iyi yorum yapabilirim.

Ekleme yapmak isterim. Unuttuğum için. APU'larda en önemli şey istisnasız RAM'lerdir. En yüksek MHZ'li RAM'ler tercih edilmelidir. 4x4 ya da 8x2 kullanılabilir.

Donanımsal bir hata var büyük ihtimalle. Ki kendin bile demişsin RAM'lerde sorun var diye. RAM'leri aldığın yere gidip sorunu açıklaman lazım. MSI Afterburner programı ile oyundaki CPU ve GPU değerlerini buraya atabilirsen daha iyi yorum yapabilirim.

RAM'ler 2400MHz olduğu için olabilir çünkü APU'larda RAM frekansı çok önemli.

Hocam çünkü izlediğiniz videolarda 3000 MHz ve 2 adet 8 GB RAM kullanılıyor.

Dediğiniz gibi RAM'lerden kaynaklanıyor olabilir çünkü markası çok dandik ve 2100'de zor çalışıyor(RAM'lerin toplam ücreti 240 TL en ucuz diye aldım :D keşke 40 lira fazla verim Crucial alsaydım)

Tamam umarım seneye :D.

Hocam 3600 MHz RAM almak yerine 3000 MHz RAM alınabilir. Aralarında 2-3 FPS fark oluyor.

Geri
Yukarı