Vega 2 RX 6600 sistem alınır mı?

Daha fazla  
Merhaba. Yaklaşık bütçem sadece kasa için en fazla 13 bin ve 2 bin lira civarına da monitör almayı düşünüyorum. Sizce bu hazır sistem iyi midir? Verdiğim paraya değer mi? Bu paraya APU sistem mi almalıyım veya kendim mi toplamalıyım karar veremedim. Ayrıca fiyat performans bildiğiniz güzel bir monitör varsa önerir misiniz? 2500 liraya güzel monitörler var gibi. 3 binlik monitör de alabilirim ki bence almışken iyisini almak lazım daha uzun ömürlü olur. 3 bine de monitör alırsam güzel bir sistem olur diye düşünüyorum.

Sistemin linki bu.

Tebilon iyi sitedir. Sistem makul alınır bence. Eğer biraz daha bütçe ayırabilirsen, rx 7600 serisi çıkıcak bu ay sonu büyük ihtimal. Onun dışın da dediğim gibi güzel sistem. Bende AsRock B450M ve 6600XT ürünlerini kullanıyorum. Gayet memnunum.

Thermaltake'in kasasınımı diyorsun 1200 lira fazla vermeye değer mi o paraya RAM'leri 3600MHz'ye çıkarıp bir tanede SSD almak daha mantıklı değil mi?

Evet o kasa.
Kasanın PSU'su kalitesiz ve bütün sistemi bozabilir bu yüzden kaliteli PSU bulunduran TT kasa yapman gerekiyor.
İstersen sonradan ayrı bir PSU alıp kendin takabilirsin onu.
RAM'leri 3600MHz yapmana gerek yok zaten inteldr pek fark etmiyor.

Evet o kasa.
Kasanın PSU'su kalitesiz ve bütün sistemi bozabilir bu yüzden kaliteli PSU bulunduran TT kasa yapman gerekiyor.
İstersen sonradan ayrı bir PSU alıp kendin takabilirsin onu.
RAM'leri 3600MHz yapmana gerek yok zaten inteldr pek fark etmiyor.

Bilgisayrlarla ilgili pek bilgim yok ama ileriki zamanlarda 3200 MHz az kalmazmı ayrıca sadece PSU değiştirmek için 1200 lira vermek mantıklı mıdır bir de ekstradan 1 TB veya 512 GB'lık hard disk almayı düşünüyorum veya SSD ama SSD fiyatları gerçekten pahalı ama hızlı olduğu için almışken SSD almak daha mantıklı geliyor bana şimdi ben hazır sistemi aldığımda sanırım işletim sistemi SSD'ye kuruluyor hard disk almayı tercih edersem SSD'ye göre ne gibi farklar olur bilgisayarın hızında düşme görülürmü veya daha yavaşmı işlem yapıyor? Bir de kasa değiştirmeye 1200 lira vermektense 12 veya 13 binlik başka bir hazır sistem almak daha mantıklı değil midir?

Son düzenleme:
Bilgisayrlarla ilgili pek bilgim yok ama ileriki zamanlarda 3200 MHz az kalmazmı ayrıca sadece PSU değiştirmek için 1200 lira vermek mantıklı mıdır bir de ekstradan 1 TB veya 512 GB'lık hard disk almayı düşünüyorum veya SSD ama SSD fiyatları gerçekten pahalı ama hızlı olduğu için almışken SSD almak daha mantıklı geliyor bana şimdi ben hazır sistemi aldığımda sanırım işletim sistemi SSD'ye kuruluyor hard disk almayı tercih edersem SSD'ye göre ne gibi farklar olur bilgisayarın hızında düşme görülürmü veya daha yavaşmı işlem yapıyor? Bir de kasa değiştirmeye 1200 lira vermektense 12 veya 13 binlik başka bir hazır sistem almak daha mantıklı değil midir?

Hayır mantıklı değil çünkü bu sistemde. Kasadan kısılıp fiyattan da kısılmış normalde güzel PSU'lu bu sistem 12K civarı nı hak ediyor.
PSU'yu değiştirmezsen belki 3ay sonra belki de 10yıl sonra bütün sistemim çöp olabilir, PSU bozulursa sadece PSU değil tüm sistem bozulur bu yüzden kaliteli bir PSU almak şart.
HDD takarsan biraz yavaşlatıyor.
RAM frekansına takılmayın.

Hayır mantıklı değil çünkü bu sistemde. Kasadan kısılıp fiyattan da kısılmış normalde güzel PSU'lu bu sistem 12K civarı nı hak ediyor.
PSU'yu değiştirmezsen belki 3ay sonra belki de 10yıl sonra bütün sistemim çöp olabilir, PSU bozulursa sadece PSU değil tüm sistem bozulur bu yüzden kaliteli bir PSU almak şart.
HDD takarsan biraz yavaşlatıyor.
RAM frekansına takılmayın.

Peki bildiğin güzel fiyat performans monitör var mı nasıl bir şey almalıyım yaklaşık monitör için bütçem 2500 lira olur.

Geri
Yukarı