Çözüldü Vega 3'lü sistemle oyunlarda 0xc000007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

cagataydogan

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
amd ryzen 3
amd vega 3 2gb
16gb ddr4 ram
256 gb ssd
Oyunları normal indirebiliyordum ancak bilgisayarımı sıfırladım ve internetten Microsoft'un kendi sitesinden Windows 11 yükledim. Daha sonra sürekli oynadığım oyunlardan hata almaya başladım.
0xc00007b,
Microsoft VCRedist hataları,
Ancak hepsini yükledim. Yine hata alıyorum oyunları oynayamıyorum Process Monitor'ü de denedim. Daha çok hata gösterdi. Buradaki yazan her şeyi denedim. Format atmadan önce düzgünce oynayabiliyordum bundan önce de zaten ben kurdum Windows'u hiçbir sorun yoktu Windows 10 iken oyunları oynayabiliyordum. Windows 11 de yükseltim yine oynuyordum galiba ama şimdi ki attığım format ile olmadı oynayamıyorum. Run time, net work, DirectX 11 gibi şeyleri kurdum. Ancak daha hata alıyorum. Özellikle 0xc00007b hatasını alıyorum.
Bazı hata aldığım oyunlar.
Car City Driving.
Sprintres MudRunner.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-16 220206.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-16 220206.png
    74 KB · Görüntüleme: 16
Çözüm
Visual C++ 2012 kurulumu öncesinde, C:\Windows\SysWOW64\ konumunda bulunan, MSVCP110.dll dosyasını sildiniz mi? Silmeden kurduysanız ilk olarak dosyayı kaldırın ve daha sonra Visual C++ 2012 sürümünü hem x64 hem de x86 sürümü olacak şekilde yükleyin bakalım. Rapora bakınca bu dosya dışında bir sorun göremiyorum şahsen.

Ayrıyeten City Car Driving için de bir rapor oluşturun. Ona da göz atalım.
Hata aldığınız uygulamalar için ayrı ayrı rapor oluşturun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Process Monitor'ü de denedim. Daha çok hata gösterdi. Buradaki yazan her şeyi denedim.

Tecrübeniz yoksa Process Monitor işinize yaramayacaktır. Zira kullanıcılar buradaki her eksik dosyayı hata olarak algılayıp, internetten indirdikleri dosyaları oraya buraya atıyorlar. Tabii sorun yine çözülmüyor.

Kısacası Process Monitor'de belirtilen her eksik dosya hata olduğu anlamına gelmiyor.

Son düzenleme:
Hata aldığınız uygulamalar için ayrı ayrı rapor oluşturun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tecrübeniz yoksa Process Monitor işinize yaramayacaktır. Zira kullanıcılar buradaki her eksik dosyayı hata olarak algılayıp, internetten indirdikleri dosyaları oraya buraya atıyorlar. Tabii sorun yine çözülmüyor.

Kısacası Process Monitor'de belirtilen her eksik dosya hata olduğu anlamına gelmiyor.

Process Monitor'den aldığım hataları atayım da ben bütün Microsoft VCRedist tekrar tekrar indirdim yeniledim yine olmuyor. Process Monitor botuna LogFile dosyasını attım ve Microsoft VCRedist 2012 ve 2015 hataların olduğu söyledi ve yaptım dediklerini ancak olmadı yine aynı hatayı alıyorum. LogFile dosyasını size buradan nasıl atabilirim incelemeniz için.

DINPUT8.dll DXCore.dll KernelBase.dll MSVCP110.dll MSVCR110.dll WINMM.dll X3DAudio1_7.dll advapi32.dll bink2w32.dll combase.dll d3d9.dll d3dx9_43.dll dinput8.dll dwmapi.dll gdi32.dll gdi32full.dll kernel32.dll msvcp110.dll msvcp_win.dll msvcr110.dll msvcrt.dll ntdll.dll ole32.dll oleaut32.dll psapi.dll rpcrt4.dll sechost.dll shell32.dll shlwapi.dll steam_api.dll ucrtbase.dll user32.dll win32u.dll winmm.dll wow64.dll wow64base.dll wow64con.dll wow64cpu.dll wow64log.dll wow64win.dll ws2_32.dll

DLL dosyaları diye bunu göndermiş Process Monitor botu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-12-16 231936.png
    Ekran görüntüsü 2023-12-16 231936.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 18
Logfile dosyasını size buradan nasıl atabilirim incelemeniz için?

Oluşturduğunuz raporu MediaFire üzerinden paylaşabilirsiniz.

@cagataydogan

Aynı hatayı almaya devam ediyorsanız sıfırdan bir rapor oluşturun lütfen. Bazen sorun birden fazla hatadan dolayı kaynaklanabiliyor. Bu hatalar ise tek raporda belli olmayabiliyor.

Rapora bakınca yine msvcp110.dll kaynaklı bir sorun görünüyor. Visual C++ 2012 sürümlerini bu DLL dosyasını sildikten sonra mı kurdunuz yoksa direkt mi yüklediniz?

Ayrıca gördüğüm kadarıyla yukarıda saydığınız DLL dosyalarının neredeyse tamamını manuel olarak sistem dosyalarına atmışsınız. Doğru mu?

Rapora bakınca yine msvcp110.dll kaynaklı bir sorun görünüyor. Visual C++ 2012 sürümlerini bu DLL dosyasını sildikten sonra mı kurdunuz yoksa direkt mi yüklediniz?

Ayrıca gördüğüm kadarıyla yukarıda saydığınız DLL dosyalarının neredeyse tamamını manuel olarak sistem dosyalarına atmışsınız. Doğru mu?

Hepsini buradaki toplu Microsoft VCRedist'den yükledim elimle hiçbir şekilde atmadım. Bütün hepsini programlardan kaldırıp kurdum. Bir aydan fazladır bununla uğraşıyorum. Her türlü denedim ama hiç elimle atmadım. All run time vardı onu da kurdum yine olmadı.

Visual C++ 2012 sürümlerini bu DLL dosyasını sildikten sonra mı kurdunuz yoksa direkt mi yüklediniz?

Bu sorunun cevabını vermemişsiniz.

Bahsi geçen dosyaların toplu bir şekilde sistem klasöründe bulunduğuna rastlamadım. O yüzden sordum. Oradaki dosyaların çoğunluğu ise Visual C++ yazılımına ait dosyalar değil. Yani paket ile yüklenmiş olma ihtimalleri yok. Bazı üyeler eksik dosyaları hata ile alakalı sanıp elle indirdikten sonra sistem klasörlerine atıyor. Tabii bu da hatayı çözmek yerine daha da beter bir hâle sokuyor.

Bu sorunun cevabını vermemişsiniz.

Bahsi geçen dosyaların toplu bir şekilde sistem klasöründe bulunduğuna rastlamadım. O yüzden sordum. Oradaki dosyaların çoğunluğu ise Visual C++ yazılımına ait dosyalar değil. Yani paket ile yüklenmiş olma ihtimalleri yok. Bazı üyeler eksik dosyaları hata ile alakalı sanıp elle indirdikten sonra sistem klasörlerine atıyor. Tabii bu da hatayı çözmek yerine daha da beter bir hâle sokuyor.

Visual C++ daha ilk kez yükledim. Hani öncesinde bir dosya yoktu. Onu da zaten kendi sitesinden yükledim. Şu an ne yapmam gerekiyor. Ben kendi sitesinden indirsem bile elle atılmış gibi gözüküyor.

Microsoft sitesinden X64 ve X86 ikisini indirip kurdum. Yine de işleme geçmiyor.

Visual C++ 2012 kurulumu öncesinde, C:\Windows\SysWOW64\ konumunda bulunan, MSVCP110.dll dosyasını sildiniz mi? Silmeden kurduysanız ilk olarak dosyayı kaldırın ve daha sonra Visual C++ 2012 sürümünü hem x64 hem de x86 sürümü olacak şekilde yükleyin bakalım. Rapora bakınca bu dosya dışında bir sorun göremiyorum şahsen.

Ayrıyeten City Car Driving için de bir rapor oluşturun. Ona da göz atalım.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı