Vega 56 Düşük FPS Sorunu

okanw10

Decapat
  • Intel i5 4690k
  • 8 GB DDR3 RAM
  • Asus R7 265
  • 750W PSU
Var idi, ekran kartim arizalandigi icin MSI RX VEGA 56 AIR BOOST aldim, format attim, driverlarini yükledim fakat cok berbat bir performans aliyorum. Eskiden aldigim performansin yarisini bile vermiyor.
Örnek vermek gerekirse League of legends oyununda en dusukte 80 FPS aliyorum, en yuksekte de ona yakin bir FPS aliyorum.
FPS'im de sabit degil, takilmalar, donmalar, droplar oluyor. Ayni zamanda CPU kullanimim %70'lerde iken GPU kullanimi %10'u zor görüyor. Yardımcı olabilirseniz tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yaşıyorsunuz işlemciniz zayıf kalıyor ekran kartına göre. Çözünürlüğü en yükseğe alıp ayarları da en yüksek olanlara çekerek darboğazı azaltabilirsiniz kısmen.

Darboğazdan ziyade LoL işlemci isteyen bir oyun, ekran kartına pek yüklenmez. R7 265 ile Vega 56 arasındaki farkı AAA ve iyi grafikli rekabetçi oyunlarda daha iyi anlarsınız.

Bu ekran kartı pc toplatıcak bana demekki hayırlısı :D Sağolun yardımlarınız için
Ben bu sistemde internette takilirsam pc yi toplayana kadarpc de ekran kartına vb zarar gelmez degilmi bu haldeyken ?

Son düzenleme:
Bu ekran kartı pc toplatıcak bana demekki hayırlısı :D Sağolun yardımlarınız için
Ben bu sistemde internette takilirsam pc yi toplayana kadarpc de ekran kartına vb zarar gelmez degilmi bu haldeyken ?

darboğazdan bozulan ekran kartı duymadım aksine kart şuanda randımanlı biçimde kullanılamıyor diyebilirim

Geçici olarak DSR kullanarak çözünürlüğü 2K yapın. Bu sayede darboğaz azalır, belki de yok olur tam emin değilim. Ve GPU kullanımınız yüksek olur. Ayrıca Nvidia denetim masasından yüksek performans moduna almayı unutmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı