Vega 56 ve i7-3770 sistem darboğazı

xxxteyze11

Hectopat
Daha fazla  
1080p'de darboğaz olur mu? Olursa VSR kullanarak önleyebilir miyim? CPU değiştirme imkanım yok ne yazık ki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakma ama o hiç olmaz bence hani i7 demişsin büyük ihtimalle ama o işlemci benim eski pc de ki baya eski yetersiz kalıyordu o işlemci üzer seni git r5 2400g al kafan rahat olsun

Kusura bakma ama o hiç olmaz bence hani i7 demişsin büyük ihtimalle ama o işlemci benim eski pc de ki baya eski yetersiz kalıyordu o işlemci üzer seni git r5 2400g al kafan rahat olsun
Konuya hakim değilsen yanlış bilgi verme lütfen. i7-3770' in tek çekirdek performansı 2400g' den daha iyidir.
1080p'de darboğaz olur mu? Olursa VSR kullanarak önleyebilir miyim? CPU değiştirme imkanım yok ne yazık ki.
Darboğaz olacağını düşünmüyorum. İşlemciye yüklenen oyunlarda ise ayarları da ultraya alırsın.

Bahsettiğimiz işlemci 3. Nesil de olsa i7. Ryzen 1200, İ3 8100 gibi işlemcilerden iyi performans sergiler diye düşünüyorum bence vsr ile yeterli olacaktır. Tabiki AC gibi oyunlara düşkün değilsen o konu biraz hassas

1080pde darboğaz yaşarsın, 2K'da büyük oranda darboğaz kalkar.

1080p için de kimi oyunda yaşamazsın, kimi oyunda %70-80 besleme oranı alırsın. Net bir şey söyleyemeyiz. Grafik ayarlarını yüksek tuttuğun müddetçe fazla sorun yaşamazsın.

8 threadli olmasının ele geleceği oyunlar da olacaktır.

Dostum işlemcine güven 3.nesil core serisinin en iyi ikinci işlemcisi durumunda.
Benim elimde i3-3220 var 1080p için uygun işlemci değil normalde. 1080p'de bazı oyunlarda %100'e dayanıyor o zaman kasma yaşıyorum. genelde 1600x900 de oynuyorum hiç sıkıntı yok. Senin i7 bunu katlar, çarpar, böler. 1080p'de sıkıntısız oynarsın. Grafikleri oyuna göre sona çekersen darboğaz sorunu da pek olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı