Vega 8 boşta 40 derece

Zlxui

Femtopat
Yer
Bursa, Türkiye
Birkaç gün önce bilgisayarcıda termal macun değişimi yaptırdım. 2 yıldır macununu yenilememiştim, önceden kalan kurumuş macunu temizledi ve yeni bir macun sürdü ve tozları temizledi. Sorun şu ki laptop boşta iken Görev Yöneticisi'nden baktığımda 40 derece civarında gözüküyor. Hades oyununu oynama fırsatı bulabildiğim için sıcaklık değerine baktım ve 80 derece olduğunu gördüm. Bir süre oynadıktan sonra sıcaklık biraz daha azaldı tabii ama sanırım fanlarda çok ufak cızırtı sesi duyuyorum gibime geldi. Herhangi bir problem var mıdır yoksa normal midir?

SSD var laptopta ama bilemedim dediğiniz gibi de olabilir.
Benim cihazımdan da dediğiniz gibi bir ses geliyor, araştırdım yüksek ihtimalle SSD'den geliyormuş bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca boşta 40 derece laptop için ortalama bir değer endişelenmenize gerek yok.

Sadece termal macun ve temizliği aksatmamanızı öneririm benim laptopu aldığım yaklaşık 1.5 sene oldu hiç temizlemedim, belirgin sıcaklık fakları oluştu.

Benim cihazımdan da dediğiniz gibi bir ses geliyor, araştırdım yüksek ihtimalle SSD'den geliyormuş bir sorun teşkil etmiyor. Ayrıca boşta 40 derece laptop için ortalama bir değer endişelenmenize gerek yok.

Sadece termal macun ve temizliği aksatmamanızı öneririm benim laptopu aldığım yaklaşık 1.5 sene oldu hiç temizlemedim, belirgin sıcaklık fakları oluştu.
Evet temizlemek gerçekten iyi oldu ama önceden hiç dikkat etmemiştim o ses var mıydı yok muydu bilmiyorum ondan endişelendim. Normal çalışırken ses yok tabii sadece bilgisayarın gücünü tüketen bir oyun oynadığımda duydum.

Evet temizlemek gerçekten iyi oldu ama önceden hiç dikkat etmemiştim o ses var mıydı yok muydu bilmiyorum ondan endişelendim. Normal çalışırken ses yok tabii sadece bilgisayarın gücünü tüketen bir oyun oynadığımda duydum.

Açıkçası ben en çok şarjdan çıkarttıktan sonra duyuyorum, ilk açıldığında vs. de geliyor.

Geri
Yukarı