Vega 8 OC yapma

Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar. Başlıkta gördüğünüz gibi Vega 8'e OC yapmak istiyorum fakat anakartım A320M S2H rev-2 olur mu bilmiyorum. Gerçekten konudan anlayanlar yazarsa sevinirim. RAM'leri de 3200 MHz'ye çekeceğim. Valorant, R6 ve PUBG gibi oyunlarda FPS mi daha fazla artırmak istiyorum. @krejwd @Chitoge Kirisaki @eyre @Akif arkadaşlar her konuya neredeyse sizi etiketliyorum kusura bakmayın, bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

Vega 8'e OC yapmanızı önermiyorum FPS artışı az olacaktır ve sırf 2-3 FPS için daha fazla tozlanacağına değmeyecektir RAM'lerinize yaparsanız FPS artışı daha fazla olacaktır.

Vega 8'e OC yapmanızı önermiyorum FPS artışı az olacaktır ve sırf 2-3 FPS için daha fazla tozlanacağına değmeyecektir RAM'lerinize yaparsanız FPS artışı daha fazla olacaktır.
Zaten 3200G ile 3200 MHz'in çok üstüne çıkılmıyor ki çift kanalda. 2-3 FPS değil ciddi FPS farkı oluyor bu arada.

Çok fazla bir FPS artışı sağlamıyor hocam, RAM'lere yapılmasını bundan dolayı daha mantıklı görüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videoda PUBG'de 900p mediumda aralarında 10 FPS var. Bence güzel bir değer ki ben 720p Low'da oynarım bütün oyunları. Biraz da maksimum performansı almak istiyorum :D
Zaten 3200G ile 3200 MHz'in çok üstüne çıkılmıyor ki çift kanalda. 2-3 FPS değil ciddi FPS farkı oluyor bu arada.

Bende 2200G var hocam, RAM olarak Vengeance 3000MHz var dediğim gibi onları 3200'e çekeceğim. Bir de Vega 8'e OC yapacağım. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem :) .

Bende 2200G var hocam, RAM olarak Vengeance 3000MHz var dediğim gibi onları 3200'e çekeceğim. Bir de Vega 8'e OC yapacağım. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem :)
Bellek için yeni konu açmalısın öncelikle. Ana konuya gelecek olursak zaten yanıt vermiştim ancak yeniden cevap vereyim. Ryzen Master uygulamasını indirmelisin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu videoda PUBG'de 900p mediumda aralarında 10 FPS var. Bence güzel bir değer ki ben 720p Low'da oynarım bütün oyunları. Biraz da maksimum performansı almak istiyorum. :D

Hocam size göre iyi bir değerse yapabilirsiniz ama bana göre çok yüksek bir performans artışı olmuyor.

Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem? :)

MSI.png

Buradan Core clock ve Memory clock bölümlerini arttırıp aşağıdaki tik işaretine tıklayarak overclock yapabilirsiniz.

Hocam size göre iyi bir değerse yapabilirsiniz ama bana göre çok yüksek bir performans artışı olmuyor.

Eki Görüntüle 1058576

Buradan Core clock ve Memory clock bölümlerini arttırıp aşağıdaki tik işaretine tıklayarak overclock yapabilirsiniz.

Hocam Ryzen Master'dan yapmama gerek var mı yani, direk Afterburner'dan yapsam da oluyor mu? Bir de kaça çekeyim Core ve Memory clock u?

Bellek için yeni konu açmalısın öncelikle. Ana konuya gelecek olursak zaten yanıt vermiştim ancak yeniden cevap vereyim. Ryzen Master uygulamasını indirmelisin.

Hocam şu an Ryzen Master'i indirdim. Ne yapmalıyım şimdi? Bir de kasamda sadece egzoz fanı var şu an sıcaklık çok artar mı? @Akif

Yeni konular

Geri
Yukarı