VEGA 8 vs GTX 1050

M50B28

Kilopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki değerler sizce gerçek olabilir mi? O zaman ben niye GTX 1050 kullanıyorum ki? Satar bir 3000MHz RAM daha alır bir süre daha idare ederim. Zaten RX 570 alma planım vardı biraz para biriktirir ileride ona geçerim aksilik olmazsa. Ne dersiniz? Oynadığım en ağır oyun heralde Rainbow Six Siege olur.

GTX 1050'den gelen paranın bir kısmıyla çift kanal için RAM takviyesi yapar, kalanıyla borçlarımı hafifletirim RX 570 için biraz zemin oluştururum diye düşündüm. Ne dersiniz?

Fazla fake videosu olan bir kanal. Şu videoda da GT 1030 GTX 750 Ti'ı bir sürü oyunda geçmiş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vega 8 (R3 2200G) gerçekten fiyatını en hakeden donanımlardan birisi. Bu değerleri elde etmek dual ram (3000 MHZ+) ve birazcık hız aşırtmasıyla elde edilir. Dual olacağından dolayı anakartı yine B serisinden almak gerekecek (4 slot için). Upgrade için çok daha müsait.

Videodaki sonuçlar fake.
Fazla fake videosu olan bir kanal. Şu videoda da GT 1030 GTX 750 Ti'ı bir sürü oyunda geçmiş.
Gayet iyi bir fikir. 1060 zaten minimum seviyede ve 1050 bile AAA oyunlarda zorlanmaya başlayacak ileride.
Aynen öyle AAA oyunlarda zorlanmalar başladı. En başta da 2GB VRAM etkisi. 8+8 GB RAM ile dual çalıştırarak bir kaç ay idare edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü geçen tek RAM ile denedim. Pekte fena sonuçlar çıkmadı.
Vega 8 (R3 2200G) gerçekten fiyatını en hakeden donanımlardan birisi. Bu değerleri elde etmek dual ram (3000 MHZ+) ve birazcık hız aşırtmasıyla elde edilir. Dual olacağından dolayı anakartı yine B serisinden almak gerekecek (4 slot için). Upgrade için çok daha müsait.
Anakartım B350 hocam onda sıkıntı yok. Biraz OC yaparım voltajı ellemeden. Zaten işlemci gücü dahili GPU için fazlasıyla yeterli. GT 1030'un az bir şey altında kalırım bu da beni uzun süre götürür. İnşallah sonraki indirimlere de bir RX 570 alabiliriz. :)

Yorumlarınıza teşekkürler. Sanırım GTX 1050'mi satıp bir süre VEGA 8 ile idare edeceğim tabii ki RAM takviyesi ile beraber.

Aynen öyle AAA oyunlarda zorlanmalar başladı. En başta da 2GB VRAM etkisi. 8+8 GB RAM ile dual çalıştırarak bir kaç ay idare edebileceğimi düşünüyorum. Çünkü geçen tek RAM ile denedim. Pekte fena sonuçlar çıkmadı.

Anakartım B350 hocam onda sıkıntı yok. Biraz OC yaparım voltajı ellemeden. Zaten işlemci gücü dahili GPU için fazlasıyla yeterli. GT 1030'un az bir şey altında kalırım bu da beni uzun süre götürür. İnşallah sonraki indirimlere de bir RX 570 alabiliriz. :)

Yorumlarınıza teşekkürler. Sanırım GTX 1050'mi satıp bir süre VEGA 8 ile idare edeceğim tabii ki RAM takviyesi ile beraber.
GTX 1650 ya da RX 570 alırsınız. GTX 1660 ile RX 580 de düşünülebilir. Rekabete bağlı olarak indirim olabilir.

GTX 1650 ya da RX 570 alırsınız. GTX 1660 ile RX 580 de düşünülebilir. Rekabete bağlı olarak indirim olabilir.
2 gün önce Hepsiburada'da Sapphire Nitro+ RX 570 4GB versiyonu 850 liraya kadar düştü. İçim nasıl gitti bir bilseniz. :) Bir dahaki sağlam indirime kadar sabredeceğim. Bu sırada da ekonomik olarak kendimi toparlarım diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı