Venezuela'daki son yaşananlar hakkında

Bir ülkede darbe girişimi varsa ABA çoktan el atmış demektir.

Bir tarafta kötü yönetim, diğer tarafta ABD destekli yeni yönetim. Filler tepinmeye başladı. Olan insanlara olacak.

ABD resmen Guaido'yu destekleyerek darbenin arkasında ben varım demeye getirdi. Kötü olansa eskiden gizli saklı darbe hazırlayan ABD artık herkesin gözü önünde, çekinmeden yapıyor.

İstediğini siyasi yollardan halledemediğinde, istedini yapacak başkanı başa getiremezse, ilk yapacağı iş iç savaş çıkartıp ülkeye girmektir, ne yazık ki.

Halk için gerçekten çok zor bir durum. ABD'nin işine gelen lideri başa getirip iyi şartlarda yaşamak mı yoksa seçilmiş Maduro'yu lider olarak görmeyi seçmek mi? 2017'deydi sanırsam, Venezuela bir dönem borcunu ödeyemeceği için ABD'li şirketler akbaba gibi toplanıp Venezuela'nın iflasını açıklaması için zorlanmıştı. Ama birkaç gün kala ödemişti. Halkın ve devletin ekonomik olarak zor durumda olmaları, şu an da verecek kararları çok etkileyecek. Ben olsam yine de Maduro'yu desteklerdim ama halk elini cebine attığında öyle düşünmeyecek.
Az önce gördüm 4 ölü varmış. Yazık gerçekten yazık.

Türkiye'nin 2023'ten sonraki hali böyle olabilir. Seçimleri yine kazanamayan muhalafet çıkar kendini başkan ilan eder. Oradan Avrupa Amerika destekler belki. Olmaz demeyin.

İzlemenizi tavsiye ederim. Saygılar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı