Çözüldü Vengeance LPX RAM OC nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

maqafataliyev

Zeptopat
Daha fazla  
Selam.
  • Ryzen 7 3800X.
  • ASUS B450M-A
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) 3600 MHz DDR4 CL18 CMK16GX4M2Z3600C18 RAM
Nnasıl OC yapabilirim? Denedim olmadi.

Çözüm
Tamam mi?

Bir zahmet bakar misiniz?

Yanlislik oldu, duzelttim.

Nanya A-die. Bildiğim kadarı ile en kötü çiplere sahip. Sürekli hata yersiniz gibi duruyor. @Mansion hocamın bir rehberi vardı. Buraya bakabilirsiniz.

"A-die: Berbat ötesinin de ötesi bir model. OC olmadığı gibi, MHz düşürülürse oh rahatladım diyecek bir model. :D

Genelde bu nanya çipler markası belli olmayan OEM RAM'lerde veya benim en başından beri önermediğim Corsair Vengeance LPX(hepsi değil) RAM'lerde çıkmakta."

@Mansion hocamın aktardığı aynen bu şekilde. İşte bu yüzden LPX RAM'ler zaten OC'ye yatkın değil. Boşa vakit kaybı gibi. Ama Reddit'te buna OC yapmayı deneyen manyaklarda vardı.

Dostum selam, bunun sonucu atar mısın?

Hm. Soru Ram OC nasıl yapılır, ancak verilen bilgi sadece işlemci. Neyse, genel bir bilgi paylaşayım.

Ram OC yapmak için birden fazla değişkeni göz önüne almanız gerek. MHz yükseltirken gecikme değerleri de yükselecek. Bunların çok yükselmesi sistemde kararsızlıklara yol açabileceği gibi aşırı ısınmaya da yol açabilir. Voltajı artırabildiğiniz en küçük miktarda arttırın her zaman. MHz değişimlerini de devasa olmayacak ölçeklerde yapın. +50, +100 gibi.

Dostum selam, bunun sonucu atar mısın?
tamam

Yeni konular

Geri
Yukarı