Vengeance RGB PRO ve ICUE ayarları RAM'lere etki etmiyor

Mert Elcik

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Visual Designer
Merhabalar. Yeni bir RGB donanımlı sistem topladım. Sistemim sıkıntısız bir şekilde çalışmasına rağmen RGB tarafında sıkıntı yaşıyorum. RGB'ler çalışıyor fakat hiçbir şekilde müdahale edemiyorum. Anakartımın Aura programında Wraith Prism Cooler, RAM ve ekran kartımı hiçbir şekilde göremiyorum. İcue yazılımını yükledim orada da RAM'leri göremediği için kontrol edemiyorum. BIOS son sürümünü ve Windows son sürümünü kullanıyorum. Aşağıda sistemimin detaylı bilgilerini yazdım Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Sistem Özelliklerim:
  • Ryzen 7 2700X
  • Asus Tuf B450m-Plus Gaming
  • Corsair Vengeance RGB Pro 3000 MHz DDR4 CL15
  • Aorus 1070
  • James Donkey 480 GB SSD
  • Seagate 1 TB HDD
  • Windows 10 Pro 1809
aq.png
wtf.jpg
WhatsApp Image 2019-01-21 at 15.15.43.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunu çözebildiniz mi, bugün ramleri yeniledim işin içinden çıkamadım. Resmi forumda bios update bekleyin diyorlar. Kimisi de hallettim diyor çözemedim. Bios her şey güncel..

Bende icue üzerinden ramleri kontrol edemiyordum. Sadece Msi Mystic Light üzerinden bir kaç efekt verebiliyordum. Ne zaman Corsair k70 aldım ramleri icue üzerinden yönetmeyi başardım. İlginç bir şekilde çözüldü sorunum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı