Vento VG15FE kasa nasıldır?

Bütçe
2000
Merhabalar bende bu kasadan kullanıyorum 5600x işlemcim için sıvı soğutma almayı düşünüyorum iki model var aklımda

Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 RGB 240mm​

Corsair H100 RGB 240 mm​

Acaba bu modeller bu kasaya olur mu ?

LED'ler ile alakalı sorular sorulmuş çözümü attığım görseldeki şekilde yapın ben öyle çözdüm. O Molex kablolarının hepsi fan kablosu sadece fan ve güç Molex'sini bir birinden ayırmalısınız bu sayede LED tuşu çalışmaktadır RGB değil sadece kapatıp açılıyor ışıklar fan hızı kontrol etmekte anakartınız destekliyorsa CHA_FAN'a takmalısınız ona göre kablo alıp.

Dosya Ekleri

• 067FE778-FC48-4FDB-A2FD-336790463317.jpeg
    067FE778-FC48-4FDB-A2FD-336790463317.jpeg
    115,4 KB · Görüntüleme: 121
LED'ler ile alakalı sorular sorulmuş çözümü attığım görseldeki şekilde yapın ben öyle çözdüm. O Molex kablolarının hepsi fan kablosu sadece fan ve güç Molex'sini bir birinden ayırmalısınız bu sayede LED tuşu çalışmaktadır RGB değil sadece kapatıp açılıyor ışıklar fan hızı kontrol etmekte anakartınız destekliyorsa CHA_FAN'a takmalısınız ona göre kablo alıp.
Kabloyla kesin kontrol edilir mi , bendeki anakart ASRock B550M Pro4 4 fan yuvası var Molex'ler kabloyla verimli şekilde kontrol edilebilir mi, bir de fan hızlarından memnun musunuz bana düşük gibi geldi hava akışı.

Kabloyla kesin kontrol edilir mi, bendeki anakart ASRock B550M Pro4 4 fan yuvası var Molex'ler kabloyla verimli şekilde kontrol edilebilir mi, bir de fan hızlarından memnun musunuz bana düşük gibi geldi hava akışı.

Fotoğrafta bulunan Molex dönüştürücü kabloyu fan Molex kablosuna takıyorsunuz 4 pinlik girişide CHA_FAN'a takıp anakart üzeriden BIOS'a girip fan ayarlarınızı yapabilirsiniz fan hızından gayet memnununum kasayı aşağıda tuttuğum zaman bir gün içerisinde kasa toz topluyor bende masanın üzerinde kullanmaya başladım hava akışı konusunda gayet başarılı ama bir tık sesli çalışıyor yük altında fanlar.

Fotoğrafta bulunan Molex dönüştürücü kabloyu fan Molex kablosuna takıyorsunuz 4 pinlik girişide CHA_FAN'a takıp anakart üzeriden BIOS'a girip fan ayarlarınızı yapabilirsiniz fan hızından gayet memnununum kasayı aşağıda tuttuğum zaman bir gün içerisinde kasa toz topluyor bende masanın üzerinde kullanmaya başladım hava akışı konusunda gayet başarılı ama bir tık sesli çalışıyor yük altında fanlar.

Dosya Ekleri

• 8C41373F-5C79-4E33-92DC-8B82C3AC41A2.png
    8C41373F-5C79-4E33-92DC-8B82C3AC41A2.png
    154,9 KB · Görüntüleme: 113
Sizde var mı bu dönüştürücüden rica etsem RPM değerine bakabilir misin fanların.çok az üflüyor bendeki fanlar hava akışı cok cok düşük gibi

Sizde var mı bu dönüştürücüden rica etsem RPM değerine bakabilir misin fanların. Çok az üflüyor bendeki fanlar hava akışı cok cok düşük gibi.

Maalesef ben almadım dönüştürücü ama almayı düşünüyorum BIOS girip fan hızlarına bak SS çek bakalım aynımı hızlar ek olarak kasanın ön paneline kağıt koy eğer kağıt yapışıyorsa veya düşmüyorsa normal hızdalardır diye düşünebiliriz mesela ben ön panele elimi koyduğumda hava akışını hissede biliyorum.

Maalesef ben almadım dönüştürücü ama almayı düşünüyorum BIOS girip fan hızlarına bak SS çek bakalım aynımı hızlar ek olarak kasanın ön paneline kağıt koy eğer kağıt yapışıyorsa veya düşmüyorsa normal hızdalardır diye düşünebiliriz mesela ben ön panele elimi koyduğumda hava akışını hissede biliyorum.
Bu resmini attiğin donuşturucuyu sonradan inceledim bunun çıkış pinlerinde de pin var olmaz yani anakarta, BIOS'ta fan hızı gözükmez Molex olduğu için, kağıt olayını deneyeceğim teşekkürler.

Dostum Molex dönüştürücü alacaksın ankartında ARGB giriş yeri varsa üç veya dört pin giriş olur ona göre dişi uçlu alırsın kontrol et işte erkek uçlu atmışım o zaman KB.

Dostum Molex dönüştürücü alacaksın ankartında ARGB giriş yeri varsa üç veya dört pin giriş olur ona göre dişi uçlu alırsın kontrol et işte erkek uçlu atmışım o zaman KB.

Sorun o dönüştürücüyü bulmakta bir de fiyatları anormal pahalı fanları değiştirmek en mantıklısı olacak gibi, anakartım ASRock B500M Pro4 chasis fan yuvaları var 4 tane.

Yeni konular

Geri
Yukarı