Ventura eski bilgisayarlarda bile Catalina'dan daha hızlı!

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
15
Yer
Ötüken
Ventura 13.5 - Catalina 10.15.7
Macbook Pro 2012 13"
i7 3520M
4x2 1600MHz DDR3 bellek
HD4000 1.5GB
480GB PNY CS900 SSD

Ventura biraz yavaşlar gibi oldu. Merak ettim Technopat Sosyal Forum'dan indirdiğim Catalina dosyası ile temiz kurulum yaptım. Orijinal desteklediği sürüm olduğu için hemen kuruldu. Her ne kadar teması düşük seviyede olsa da eski sürüm olsa da daha düşük sokor verdi tekli çekirdekte. Pil olayında da daha kötü olabilir. Ayrıca dedikleri gibi Ventura'daki bellek yönetimi daha iyi, bilgim yok şu anlık. Tekrardan Ventura'ya yükseltince konuya güncel 13.5 temiz kurulum eklenecektir. Ventura'daki testte bayadır format atmıyorum 6 ay olmamıştır yine de.

Ventura:
IMG-20230813-WA0001.jpg

IMG-20230813-WA0003.jpg

Catalina:
IMG-20230813-WA0002.jpg

IMG-20230813-WA0005.jpg

11 sene eski bir PC'de bile performans alınıyorsa, burada Apple ürünlerinin kalitesi söz konusu.
Yani tam olarak katılmıyorum bu cevaba, zaten OCLP ile kuruyorsunuz Ventura'yı. Legal değil yani.

Bir de şirket son 5 yılda telefondan bilgisayarlara kaydırdı perfomansını. M işlemciler ile yeni çıkan iPhone serisi arasında bayağı şirket farkı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Milestone Kendi donanımı ve yazılımıyla en iyi optimizasyonu sağlıyor gerçekten. Sonradan uydurma işlerle uğraşınca yine bela oluyor. Bu bela da alışıldık bir şey aslında. Birbiriyle alakasız firmaların oluşturduğu donanımları bir şekilde idare eden yazılımlardan farkı kalmıyor.

Bende de aynı MacBook var. RAM'ler de 16 GB 1600 MHz sadece Samsung EVO SSD var. Sonra skoru bende buradan gönderirim. Ona göre karşılaştırırız. Ek olarak metalik macun ile kullanıyorum.

Bende de aynı MacBook var. RAM'ler de 16 GB 1600 MHz sadece Samsung EVO SSD var. Sonra skoru bende buradan gönderirim. Ona göre karşılaştırırız. Ek olarak metalik macun ile kullanıyorum.
Bende de MX-4 sürülü, MacFanControl ile fanları fulledim.

16GB RAM nasıl güzel mi? Ben Windows 10 ile GTA5'de VRAM+RAM>8GB olunca kullanım 7 gibi seviyelere çıkmıştı. Şimdiki bellekleri satıp 16'ya geçmeyi düşünüyorum.

Bende de MX-4 sürülü, macfancontrol ile fanları fulledim.

16 GB RAM nasıl güzel mi? Ben Windows 10 ile GTA 5'te VRAM+ram>8GB olunca kullanım 7 gibi seviyelere çıkmıştı. Şimdiki bellekleri satıp 16'ya geçmeyi düşünüyorum.

Ben daha çok ofis gündelik işler için kullanıyorum. YouTube'da 4K video bile açıyor. Ayrıca masaüstüm var.

Yeni konular

Geri
Yukarı