Venus E4'ü Magisk ile rootlama

277015

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, başlıkta gördüğünüz telefona root kurmam gerekiyor. TWRP kurmak istemiyorum, kurulacak root uygulaması Magisk. Yardımcı olursanız mutlu olurum. Uygulama silmem gerekiyor.
Elimde olanlar:
USB kablo.
Windows 10/Linux Mint.
Vestel Venus E4.

Bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

İlk önce orijinal ROM'u bulmalısınız. Vestel hakkında hiçbir fikrim yok. Başka bir konu açarak yardım talep edebilirsiniz. ROM'u indirdikten sonra Boot. İmg dosyasını bulmalısınız. Bu konu hakkında yine bir bilgim yok çünkü her OEM'in kendi yöntemi var. Bu dosyayı bulduktan sonra telefonunuza atın ve Magisk uygulamasından "Install"a bastıktan sonra, "Select a file and patch"e tıklayarak Boot. İmg dosyasını seçin. Daha sonra terminal çıktısını okuyarak patch'lenmiş Boot. İmg dosyasını bulabilirsiniz. Bu dosyayı (adı Boot. İmg olmayacak) bilgisayara geri atın ve telefonu fastboot moduna alın (telefondan telefona fark ediyor, araştırma yapın) ve terminalden "fastboot flash Boot XXX. İmg" yazarak flashlamış olursunuz.

Teşekkürler sağ olun.

İlk önce orijinal ROM'u bulmalısınız. Vestel hakkında hiçbir fikrim yok. Başka bir konu açarak yardım talep edebilirsiniz. ROM'u indirdikten sonra Boot. İmg dosyasını bulmalısınız. Bu konu hakkında yine bir bilgim yok çünkü her OEM'in kendi yöntemi var. Bu dosyayı bulduktan sonra telefonunuza atın ve Magisk uygulamasından "ınstall"a bastıktan sonra, "select a file and patch"e tıklayarak Boot. İmg dosyasını seçin. Daha sonra terminal çıktısını okuyarak patch'lenmiş Boot. İmg dosyasını bulabilirsiniz. Bu dosyayı (adı Boot. İmg olmayacak) bilgisayara geri atın ve telefonu fastboot moduna alın (telefondan telefona fark ediyor, araştırma yapın) ve terminalden "fastboot flash Boot XXX. İmg" yazarak flashlamış olursunuz.

İlk önce orijinal ROM'u bulmalısınız. Vestel hakkında hiçbir fikrim yok. Başka bir konu açarak yardım talep edebilirsiniz. ROM'u indirdikten sonra Boot. İmg dosyasını bulmalısınız. Bu konu hakkında yine bir bilgim yok çünkü her OEM'in kendi yöntemi var. Bu dosyayı bulduktan sonra telefonunuza atın ve Magisk uygulamasından "ınstall"a bastıktan sonra, "select a file and patch"e tıklayarak Boot. İmg dosyasını seçin. Daha sonra terminal çıktısını okuyarak patch'lenmiş Boot. İmg dosyasını bulabilirsiniz. Bu dosyayı (adı Boot. İmg olmayacak) bilgisayara geri atın ve telefonu fastboot moduna alın (telefondan telefona fark ediyor, araştırma yapın) ve terminalden "fastboot flash Boot XXX. İmg" yazarak flashlamış olursunuz.

Boot.img dosyasını nerede aramam gerekiyor ZIP'in içinde bulamıyorum.

Geri
Yukarı