Vergisiz tablet nasıl alınır?

OnurDoğan63_19

Hectopat
Makaleler
4
Canlar merhaba eski tabletimi sattım. Yeni cihaz alacağım. Süreç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Mediamrkt sitesinden alacağım.

1- siteden açacağım hesabın öğrenci adına olması şart mı, yoksa alırken mi öğrencinin adı soyadı T.Csini giriyoruz.

Canlar merhaba eski tabletimi sattım. Yeni cihaz alacağım. Süreç hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Mediamrkt sitesinden alacağım.

1- siteden açacağım hesabın öğrenci adına olması şart mı, yoksa alırken mi öğrencinin adı soyadı T.Csini giriyoruz.
Hesap önemli değildir diye düşünüyorum, ancak faturada yazan isim ve TC'nin öğrenciye ait olması şart. Bir de alırken yanında başka şey (kılıf, ekran koruyucu vb.) olmamasına özen gösterin. Bu yüzden sıkıntı yaşandığını duymuştum.

Hesap önemli değildir diye düşünüyorum, ancak faturada yazan isim ve T.C.'nin öğrenciye ait olması şart. Bir de alırken yanında başka şey (kılıf, ekran koruyucu vb.) Olmamasına özen gösterin. Bu yüzden sıkıntı yaşandığını duymuştum.

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim, bir de kargoyu istediğimiz yer mesela e-Devlet'te olan adresten farklı buna bakılıyor mu acaba uyuşmama durumuna, sorun çıkarmaz herhalde, sonuçta o an başka bir yerde olabilir kişi.

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim, bir de kargoyu istediğimiz yer mesela e-Devlet'te olan adresten farklı buna bakılıyor mu acaba uyuşmama durumuna, sorun çıkarmaz herhalde, sonuçta o an başka bir yerde olabilir kişi.
O konuda tam bir bilgim yok ama sorun olacağını düşünmüyorum. O kadar detaylı incelemezler bence. Ama ücret iadelerinin 2-3 ayda anca yattığını unutmayın. Arkadaşım Aralık ayında telefon satın almıştı. Para hesabına yaklaşık 2 hafta önce yattı.

O konuda tam bir bilgim yok ama sorun olacağını düşünmüyorum. O kadar detaylı incelemezler bence. Ama ücret iadelerinin 2-3 ayda anca yattığını unutmayın. Arkadaşım Aralık ayında telefon satın almıştı. Para hesabına yaklaşık 2 hafta önce yattı.
Geç yatıyormuş evet. Yani önemli olan Fatura yazan T.C ve ve Ad Soyad demi, yoksa site üzerinden alınan hesapta kullanılan numara veya kredi kartı ödemesi sorun olmuyor.

Geç yatıyormuş evet. Yani önemli olan Fatura yazan T.C ve ve Ad Soyad demi, yoksa site üzerinden alınan hesapta kullanılan numara veya kredi kartı ödemesi sorun olmuyor.
Kesin öyledir diyemiyorum hocam daha önce böyle bişey yapmadım sizi yanıltmak istemem ama öyle olduğunu tahmin ediyorum. Bence en doğru bilgiyi bakanlığa yazarak alabilirsiniz. Mail ya da Cimer yoluyla ulaştığınızda bilgilendirme yaparlar. Bu arada tabletlerde ne kadar indirim oluyor aşağı yukarı?

Geri
Yukarı