Vergisiz telefon olayında ne yapılmalı?

Cloren

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar hattim annemin uzerine kendi uzerime tasiyim telefon alabilir miyim? Yoksa kendime sifir hat mı almam lazım?

Hat senin üzerine olduğu sürece ister başkasından devral ister yenisini al. Hattın geçmiş sahibi değil o anki sahibi önemli.

Cep telefonu almak için hat sormuyorlar diye biliyorum, veriyorsun parasını alıyorsun. Vergisiz telefonda ayrıysa bilmiyorum.
Sanırım düzenleme halen devam ediyor. Yani vergisiz alma hakkı olan öğrenci sadece kendi kullanabilmesi için şahsına ait sim kartlar ile kullanabilecek. Bence anne baba veya amca falan başkalarının öğrenci üzerinden ucuza telefon alıp kendilerinin kullanması gibi şeylerin önüne geçmek için önlemler alacaklarını düşünüyorum.

Cep telefonu almak için hat sormuyorlar diye biliyorum, veriyorsun parasını alıyorsun. Vergisiz telefonda ayrı bir uygulama mı var?
Öğrenciler kendi hatları üzerine telefon veya bilgisayar alabilecekler diye biliyorum. Yani bu da demek oluyor ki muhtemelen Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom üçlüsünden telefon veya bilgisayar alınabilecek. Eh oralarda zaten telefon ve bilgisayar fiyatları çok uçuk fiyatlar. Yani aslında vergi indirimi falan hikaye her hâlükârda(eğer dediklerim doğruysa)

Öğrenciler kendi hatları üzerine telefon veya bilgisayar alabilecekler diye biliyorum. Yani bu da demek oluyor ki muhtemelen Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom üçlüsünden telefon veya bilgisayar alınabilecek. Eh oralarda zaten telefon ve bilgisayar fiyatları çok uçuk fiyatlar. Yani aslında vergi indirimi falan hikaye her hâlükârda(eğer dediklerim doğruysa)
Laptopda %20 kdv dusuyo baska dusen yok dimi?

Yeni konular

Geri
Yukarı