Çözüldü Veri tabanlarında tablodaki tek bir satır ne olarak tanımlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

denizjr

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Üniversite 1. sınıfım, yarın sınavım var temel bilgi teknolojileri ile alakalı. Hoca bu soruyu verdi, soracakmış yarın. Bilgisi olan yanıt verebilir mi lütfen?
Şıklar
A-İlişki
B-Form
C-Kayıt
D-Paragraf
E-Alan

Son düzenleme:
Çözüm
Form bu satırların oluşmasını sağlayan araçtır, oluşturduğu veriye kabaca kayıt veya veri diyoruz, Paragraf olamaz diye düşünüyorum, ilişki kodlarla alakalı bir tanım, geriye "Alan" kalıyor. Alan boşta olsa dolu da olsa, satırda olsa Alan'dır. Daha teorik bilen konuya hakim olan arkadaşlarımız cevap verirlerse daha sağlıklı olacaktır.
Üniversite 1. sınıfım, yarın sınavım var temel bilgi teknolojileri ile alakalı. Hoca bu soruyu verdi, soracakmış yarın. Bilgisi olan yanıt verebilir mi lütfen?
Şıklar
A-İlişki
B-Form
C-Kayıt
D-Paragraf
E-Alan
11.sınıf bilişim teknolojileri okuyorum.Kayıt olabilir diyeceğim fakat satır boş olabilir o yüzden en yakın şık Alan gibi geliyor.

Form bu satırların oluşmasını sağlayan araçtır, oluşturduğu veriye kabaca kayıt veya veri diyoruz, Paragraf olamaz diye düşünüyorum, ilişki kodlarla alakalı bir tanım, geriye "Alan" kalıyor. Alan boşta olsa dolu da olsa, satırda olsa Alan'dır. Daha teorik bilen konuya hakim olan arkadaşlarımız cevap verirlerse daha sağlıklı olacaktır.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı