Verilen Uyarıyı Kabul Etmiyorum

• Konuyu başlatan Cem Güney Demirel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 918
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
C

Cem Güney Demirel

Ziyaretçi
m3Rt dedi:
Sayın Cem Güney Demirel,

Technopat Forum konusunda bir uyarı aldınız.

Sebep:
-------
Diğer Üyelere Hakaret

Lütfen üsluba biraz dikkat edelim. Burası bir forumdur. Herkes istediği görüşü söyleyebilir.
-------

Orijinal Mesaj:
https://www.technopat.net/forum/diger-konu-disi/19612-sucuk-isteyen.html#post90645
Yemişsin dandik sucukları ülkeme laf ediyorsun. Ruslar ne bulursa atıyorlar ağızlarına; sucuğa, salama, sosise bayılırlar. Domuz eti yiyen adamdan ne beklenir ki zaten? Sen hele Adana kıyma sucuğu ya da Afyon/Kayseri sucuklarından ye de ''sucuk yedim'' dersin.

Uyarılar, anlamanız ve uymanız beklenilen forum kurallarını hatırlatıcı niteliğindedir.

En iyi dileklerimizle,
Technopat Forum

Üslübumda herhangi bir hakaret, argo vs. bulunmadığı halde sırf arkadaşını korumak maksadıyla bana uyarı veremezsiniz. m3Rt adlı moderatör kendisi belirtmiş burası forum diye; forumda insanlar görüşlerini düşüncelerini belirtir ve buna katılan veya katılmayanlar da kendi görüşlerini sunarlar, yani tartışırlar. Tartışma sadece kavga dövüş demek değildir, elinizdeki yetkiyi keyfi kullanamazsınız. Ben bu uyarıyı kabul etmiyorum.

Dediğim gibi sadece uyarı. Görüşünü belirtmene bir şey demedim zaten. Onun görüşüne laf ettiğin için uyarı verdim.

Orada yazıldığı gibi, "Uyarılar, anlamanız ve uymanız beklenilen forum kurallarını hatırlatıcı niteliğindedir."

Ayrıca benim kimseyi burada koruduğum yok.

İstersen Ali Güngör, Burak Alkan, Recep Baltaş gibi yöneticilere şikayet edebilirsin beni. Her türlü şeye açığım. Haksız yere verdiysem uyarıyı cezamı alırım sorun da değil açıkçası.

NOT: Uyarında "Diğer üyelere hakaret" yazıyor. Fakat uyarının konusu üsluptur. Gerekli ceza konusu olmadığı için onu yazdım.

Üslup demek.. Peki bazı konularda görmüşlüğüm olan ''aptal, mal, beyinsiz, ulan'' (hatırladıklarım bunlar) kelimelerini kullananlar hatta dine hakaret edenler, dini aşağılayanlar senin için ne ifade ediyor güzel kardeşim? Bunlar senin ''üslup'' kriterlerine girmiyor mu?

Sen kendi kurallarını uyguladın arkadaşım, haksız yere bana uyarı verdin. Ben yazdığımın arkasındayım. O yazıda ne argo var, ne hakaret var ne de sokak ağzı var. Ben adam akıllı bir forum bulmuşum; yardımlaşma, bilgi paylaşımı, öneriler vs. ne güzel her soruya cevap verilen bir yere geldim diye düşünüyorsam nasıl konuşulacağının da farkındayımdır zaten. Şikayet etmeme de gerek yok zaten, sanıyor musun ki bir moderatörün bir üyeye ''adam gibi konuş'' demesini üst moderatörü uyarsın? Olan olmuş sağlık olsun, helal olsun.

Ben kararımın arkasındayım.

Dediğim gibi sadece bir uyarı.
Orada tavrının düzgün olmadığını dùşündüm.
Biz de hata yapabiliriz. Tekrar diyorum. Burada üyeler öncelikli gelir.
Orada sadece ùslubunu bozduğunu ben söylemedim. Mevsres de söyledi. Sadece uyarı verdim.

Zamanında ben de senin gibi bir cümle yazmıştım ve uyarılmadan ceza aldım.
Hep dedim, yine diyorum. Seni rahatsız eden bir şey varsa bunu yukarıda belirttiğim yöneticilere bildir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı