Veriler nasıl kurtarılır?

Memi35

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese selam. Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarım var. 2 gün önce kendi kendine kapandı tekrar açtığım zaman BIOS kısmını geçemedi. Ne sistem onarma kurtardı ne geri yükleme yaptı ne de güvenli modda açıldı. Format atmaya çalışırken SSD'yi ne silebildim ne de biçimlendirebildim tabii bunları yaparken " seçilen diskte MBR bölüm tablosu var hatası aldım. Bu konuyla ilgili olan her şeyi forumda tek tek okudum çözüm bulan arkadaşların dediklerini tek tek denedim bir türlü format atamadım. Mevcutta olan Windows'un üzerine kurulum yapmayı denedim %40tan sonra mavi ekran verip PC tekrar kapandı. SSD'yi söküp bilgisayar tamiri yapan firmaya bıraktım. 1 saat sonra dönüş yaptılar. SSD'nin bozulmuş olduğunu söylediler. Bugün yeni bir SSD aldım. Windows kurumunu yaptım sorunsuz çalışıyor. Daha sonra bozuk dedikleri SSD'yi de bağladım PC'ye yeniden başlattım şu an PC de yerel disk D olarak görüyor içine girebiliyorum kurulu olan oyunları da görebiliyorum. Ama masaüstü ve belgelerim kısmına giremiyorum. O kısımda kurtarmam gereken resimler Excel dosyaları falan var. Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recovery programları var, bir çoğu iş yapıyor, ücretli olmasına rağmen belirli (3GB mesela) veriyi ücretsiz kurtarabiliyorsunuz. Tabi verilerin bulunabilen hepsini buluyorlar sizin sadece kopyalamanız yeterli oluyor. Bazı dosyalarda özellikle resim dosyalarında fark edilebiliyor bozukluk, renk karmaşası vb. etkileri olabiliyor. Genelde dosyalar çok eski değilse böyle sorunlar olmuyor. Forumda veya youtube üzerinde güvenilir kaynaklardan bu tarz programları bulmak çözüm olabilir. Geçmiş olsun.

Yerel disk C'yi biçimlendirip 5-6 gb üzerine veri yazmışsın kurtarabilceğin dosyalar çok kısıtlı ama winpe10 iso indir içerisinde recovery uygulamaları oluyor şansını öyle dene.

Arkadaşlar herkese selam. Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayarım var. 2 gün önce kendi kendine kapandı tekrar açtığım zaman BIOS kısmını geçemedi. Ne sistem onarma kurtardı ne geri yükleme yaptı ne de güvenli modda açıldı. Format atmaya çalışırken SSD'yi ne silebildim ne de biçimlendirebildim tabii bunları yaparken " seçilen diskte MBR bölüm tablosu var hatası aldım. Bu konuyla ilgili olan her şeyi forumda tek tek okudum çözüm bulan arkadaşların dediklerini tek tek denedim bir türlü format atamadım. Mevcutta olan Windows'un üzerine kurulum yapmayı denedim %40tan sonra mavi ekran verip PC tekrar kapandı. SSD'yi söküp bilgisayar tamiri yapan firmaya bıraktım. 1 saat sonra dönüş yaptılar. SSD'nin bozulmuş olduğunu söylediler. Bugün yeni bir SSD aldım. Windows kurumunu yaptım sorunsuz çalışıyor. Daha sonra bozuk dedikleri SSD'yi de bağladım PC'ye yeniden başlattım şu an PC de yerel disk D olarak görüyor içine girebiliyorum kurulu olan oyunları da görebiliyorum. Ama masaüstü ve belgelerim kısmına giremiyorum. O kısımda kurtarmam gereken resimler Excel dosyaları falan var. Ne yapmam lazım?
SSD büyük değilse (120GB+) DD kullanabilirsin, ancak büyük ise AccessData FTK Imager öneririm.

"Giremiyorum"dan kastınız nedir tam olarak?
Sorunlu olan ssd'nin kullanıcılar kısmında ismime tıkladığım zaman " bu klasöre erişim izniniz yok bu klasöre kalıcı erişim izni almak için devam'ı tıklayın" yazısı çıkıyor devam diyorum sistem donuyor

Recovery programları var, birçoğu iş yapıyor, ücretli olmasına rağmen belirli (3GB mesela) veriyi ücretsiz kurtarabiliyorsunuz. Tabii verilerin bulunabilen hepsini buluyorlar sizin sadece kopyalamanız yeterli oluyor. Bazı dosyalarda özellikle resim dosyalarında fark edilebiliyor bozukluk, renk karmaşası vb. etkileri olabiliyor. Genelde dosyalar çok eski değilse böyle sorunlar olmuyor. Forumda veya YouTube üzerinde güvenilir kaynaklardan bu tarz programları bulmak çözüm olabilir. Geçmiş olsun.

Mesela Excel ve Word dosyalarını da bulabiliryor mu? Bu tarz programlar.

SSD büyük değilse (120GB+) DD kullanabilirsin, ancak büyük ise AccessData FTK Imager öneririm.
500 gb önerdiğiniz probramı deneyeceğim

"Giremiyorum"dan kastınız nedir tam olarak?
Bu klasöre erişim izniniz yok diyor devam diyorum donuyor

Sorunlu olan ssd'nin kullanıcılar kısmında ismime tıkladığım zaman " bu klasöre erişim izniniz yok bu klasöre kalıcı erişim izni almak için devam'ı tıklayın" yazısı çıkıyor devam diyorum sistem donuyor

Mesela Excel ve Word dosyalarını da bulabiliryor mu? Bu tarz programlar.

500 gb önerdiğiniz probramı deneyeceğim
İşe yaramadı hocam

Kullanıcılar klasörünü diğer diske kopyalayıp oradan açın.
Şu an deniyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı