Verileri Kaybetmeden Format Sırasında Etkin Sürücüyü Değiştirme

AkPrVa

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle sorunumun en başı buradan başladı. Windows 10 ikinci disk gözükmeme sorunu

Yeni bir konu açayım dedim ve telden yazıyorum. :) Öncelikle bu işte tam bilgim yok yanlış terim kullanabilirim.:)

İşletim sistemim Cye kurulu ve D sürücümde sadece dosyalar, resimler falan var. Ben D sürücümü Bölümü Etkin Olarak İşaretle dedim. Bunu neden yaptığım tamamen aslında yarı yarıya desek daha iyi, bilgisizlikten oldu ve linkteki konuda anlattım. Şimdi ben format bölümünde sürücüleri falan ayiriyorduk, hiçbirini biçimlendirmeden yani dosyaları kaybetmeyecek şekilde o bölümden tekrar Cyi etkin olarak seçebilir miyim? Veya D sürücüsünü silsem sadece C ve C deki bilgiler kalacak şekilde format atsam tekrar ön seçili sürücüm C olur mu? Lütfen bütün bildiğinizi paylasirsaniz sevinirim. :)

@Akın S. Önceki konumda söylemiştiniz değiştirmemi fakat ben bilgisayarı çoktan kapatmistim. Şimdi söylediklerimi densem olma ihtimali var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı