Verileri koruyarak işletim sistemi düşürme

yakishcan

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
seyyar, olağanüstü gürültülü dell vostro 1515 kullanmakta güçlük çekiyorum fakat laptop almaya karar vermek bile birkaç saati hayatımdan çalacağı için; devamkee
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Şu anda Windows 10 21H1 güncel sürümünü kullanıyorum fakat hiç memnun değilim. Sistemim de yeterli.
Düşürmekten kastım şudur:
-Ya Windows 8.1'e düşeceğim.
-Ya da Windows 10 Home'a düşeceğim.
Fakat ikisi ile beraber, hiçbir şeyi silmeyeceğim.
Sizce hangisini yapmalıyım? Neden ve nasıl yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yedekleme yaparak düşebilirsiniz. Onun dışında maalesef.

Merhaba arkadaşlar. Şu anda Windows 10 21H1 güncel sürümünü kullanıyorum fakat hiç memnun değilim. Sistemim de yeterli.

Dosyalarını Drive gibi bulutlarda depola,
Fakat düşmeni önermem, Windows 10 Superlite'a geçmeni öneririm.

20H2 güncel değil.
Windows 10 Home kullan bence.

Dosyalarını Drive gibi bulutlarda depola,
Fakat düşmeni önermem, Windows 10 Superlite'a geçmeni öneririm.

3. parti Windows dağıtımları veri güvenliği açısından risk oluşturmaktadır. Sistemin içine ne enjekte edilip ne gibi güvenlik güncellemeleri çıkarıldığını bilemeyiz.

3. parti Windows dağıtımları veri güvenliği açısından risk oluşturmaktadır. Sistemin içine ne enjekte edilip ne gibi güvenlik güncellemeleri çıkarıldığını bilemeyiz.

Malwarebytes gibi birçok antivirüs ile tarattım, %100 güvenilir. Sadece gereksiz özellikleri silinmiş bir 3. parti işletim sistemi.

Malwarebytes gibi birçok antivirüs ile tarattım, %100 güvenilir. Sadece gereksiz özellikleri silinmiş bir 3. parti işletim sistemi.

Bazı trojanlar kendilerini sisteme enjekte ederek gizlenebilir. Mesela metasploit Framework adında bir penetrasyon aracı vardır. Bu araç trojan oluşturup sistemi izlemeniz ve kontrol etmenizi sağlar. Eğer güncelleme vs aradan çıkarılmış ise bu aracın içindeki encoderlar ile kolayca aşılabilir. Bu yüzden orijinal kullanmak her zaman garantidir.

Bazı trojanlar kendilerini sisteme enjekte ederek gizlenebilir. Mesela metasploit Framework adında bir penetrasyon aracı vardır. Bu araç trojan oluşturup sistemi izlemeniz ve kontrol etmenizi sağlar. Eğer güncelleme vs aradan çıkarılmış ise bu aracın içindeki encoderlar ile kolayca aşılabilir. Bu yüzden orijinal kullanmak her zaman garantidir.

O kişiye kalmış bir şey, benim sonuçlarım güvenli ve hızlı.

Windows 10 Home lisansınız var ise lisans değiştirme kısmından Home lisansınızı girdiğinizde sistem, sürümü otomatik düşürüyor diye biliyorum. Onun dışında temiz kurulumdan başka çare yok.
Temiz kurulum yapmaktan bıktım artık.

Geri
Yukarı