Verimli ders çalışma programı nasıl yapılır?

Lucy01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben LGS öğrencisiyim malum çalışmam gerek fakat nasıl bir calisma programi uygulayacagimi bilmiyorum. Programin nasıl olmasini isterdim. "onceden isledigimiz konulari unutmamak icin o konulardan her gun 10-15 soru cozmek veya goz gecirmek isterdim. Ayrica yeni isledigimiz konulardan hiçbir eksik birakmayip temel-orta-zor seviyesinde sorular cozmek isterdim" eger bu isteklerime uygun bir oneriniz varsa soylerseniz sevinirim.

LGS öğrencisi isen öncelikle her gün paragraf sözel ve sayısal mantık sorusu çözmen gerekiyor bunların yanı sıra şu an konularda hocanla aynı git vaktin kalırsa eski konulara dönersin zaten konular erken biter tekrar dönmek için zamanın olur.

Açıkçası çalışma planım yoktu çünkü neyde eksik olduğumu ve neye çalışmam gerektiğini biliyordum. 1 ayda inkılap bitirdim ve LGS de fulledim. Son 2 veya 3 ay içerisindede 0'dan Türkçe yi halletmiştim. Lakin şöyle bir durum var o zaman hayatımda hiç teknoloji yoktu ve IQmun tamamını kulanabiliyordum. Şu an üniversitedeyim yap desen yapamam. Tavsiye bekleme bence çünkü kendini en çok sen biliyorsun. En iyi tavsiyede kendinden çıkar. Bu arada beni örnek alma çünkü ben hedefime ulaşacak kadar çalıştım. Sende kendi hedefine ulaşacak kadar çalış.

LGS öğrencisi isen öncelikle her gün paragraf sözel ve sayısal mantık sorusu çözmen gerekiyor bunların yanı sıra şu an konularda hocanla aynı git vaktin kalırsa eski konulara dönersin zaten konular erken biter tekrar dönmek için zamanın olur.

Konularda hocası ile beraber giderse kötü olur hocasından 1 konu önde olursa onun için faydası çok fazla olur.

Iyide hocamlar benim eksigim var eski konulardan o nasıl olacak. Hocayla ayni anda veya onde gidememki.

8.sınıf konuları birbirinin temeli olan konular değil hocayla paralel ilerlemen daha doğru olur sonrasında denemelerden çok yanlış çıkardığın konulara tekrar dönebilirsin.

Hocam şöyle diyeyim gün gün dersleri ayırarak pazartesi Türkçe 4 saat çalışın 1 saati okulun tekrarı sonra 10 dakika mola sonra 1 saat paragraf sonra 1 saat kolay-orta soru çözümü 30 dakika 30 dakika şeklinde sonra 1 saatte zor soru çözümü bu sayede soru tiplerini de görmüş olursunuz son olarak yanlışlara bakın sonra yanlışlarınızı araştırın hocalarınıza sorun bir yanlışı okuldaki 2-3 ayrı öğretmene sorun böylece değişik çözüm yöntemleride öğrenmiş olursunuz sınavınızda başarılar hocam.

Geri
Yukarı