Vertigo göz ve göz bebeğinde büyüme yapar mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, ben yaklaşık 8-9 ay önce askerde Vertigo geçirdim.
Bildiğin kendi başıma ayakta duramıyordum, gerçi ayak da durmayı geçtim yataktan doğrulamıyordum bile doğrulduğum gibi direk geri düşüyordum...
İlaçlar vs verdiler Kıbrıs'da o zamanlar ve zamanla bayağı hafifledi ama devam ediyordu sonrasında kontrol ettirmek istediğim de kendimi ise sağ olsunlar çok fazla ilgilendiler yardımcı oldular [!] her neyse hatta şu an geçmişti bile diyebilirdim lakin geçen haftaya kadar.
O kadar şiddetli kesinlikle değil sadece kafamı yastığa koyduğumda veya yatarken kalkarken vs ufak kafama bir şeyler geliyor çok az denge kaybı yaşıyorum.
Randevu verirse devletimiz en kısa sürede de göstereceğim kendimi şu an merak ettiğim yaşayan veya bilgisi olan insanlara sorularım var.
Başlama öyküsünü merak ediyorum öncelikle ben yaklaşık ilk çıktığı andan 22-23 gün önce asker de kavga edip başıma şiddetli yumruk darbesi almıştım, ve 22-23 gün sonra da bende tırnak koparma alışkanlığı var arada gidiyor ağıza :) yatakta uzanırken tırnağı kopardıktan sonra doğrulduğum da başladı işte ilk olarak.
Mikrop, bakteri vs bunlar da başlamasına etkisi oluyormuş sanırım Google baktığım kadarıyla, veya bu yumruğun mu etkisi oldu 22-23 gün sonra ortaya çıktı çünkü,
Ve ben gece görevlisiydim askerde uyku düzeni çöptü yani gece ayak da sabah uyuyorduk uyku düzensizlikleri de yapabiliyormuş çünkü.
O da saçma geldi bana çünkü ben normal de sivil hayatım da gece ayakta sabah uyurum bilemiyorum...
Şu an da tekrar başlıyor uzun zamandan sonra dediğim gibi, uyku düzenim gene çöp oldu belki de uykudur sorun.
Sizce bunlardan hangisi tetiklemiş olabilir?
Ve son olarak vertigonun göz ve göz bebeği büyümesinde bir etkisi var mı?

Geri
Yukarı