Vestel 50U9700 4K nasıldır?

@405668 Aldığımız model zaten senin paylaştığın model. Tek fark Android TV olmayışı. Panel vs. konusunda bir fark yok bildiğim kadarıyla.

@cenkkk Ben de Vestel'in çok iyi bir firma olmadığını biliyorum fakat bu bütçelerde alınabilecek bir televizyon olduğu kanısına vardık. Philips için yaklaşık 2-2.5 bin TL yukarı çıkmamız gerekiyordu. Bütçe sıkıntısı olacağından ötürü çıkamadık. Ben 10 bin TL civarında alınabilecek mantıklı bir televizyon olduğunu düşünerek aldım. Herhangi bir kronik sorunu yoksa sorun olacağını sanmam. Android TV olmaması bir dezavantaj olabilir katılıyorum fakat Smart TV + Android Box yapılabilir ileride. Yani geri dönüşü olmayan bir şey değil Smart TV olması...

Ben de Android TV olmamasının dezavantaj olduğunu kabul ediyorum fakat 2 sene sonra alınacak bir Android Box ile bu sorun giderilebilir diye düşünüyorum. Taksit seçeneği konusunda 4 ay olunca aylık ödeme de sorun çıkmasın diye 9 ay taksit seçeneği olduğundan ötürü bahsettiğim modele yöneldik. Yoksa elbette TCL de bir seçenekti.

@cenkkk Gerçekten anında iade edilecek nesi var bu televizyonun anlamadım. Markanın Vestel olması ve Android TV olması dışında ne gibi bir dezavantajı mevcut? Yani ben ortalama 2500TL verip yalnızca Android TV özelliği ve diğer markaların prestijli garanti servisini mi almış oluyorum?

Ya hocam 2000TL de daha ucuza vardı hem. Yani bilemiyorum acele etmişsiniz bence.

Ben de Android TV olmamasının dezavantaj olduğunu kabul ediyorum fakat 2 sene sonra alınacak bir Android Box ile bu sorun giderilebilir diye düşünüyorum. Taksit seçeneği konusunda 4 ay olunca aylık ödeme de sorun çıkmasın diye 9 ay taksit seçeneği olduğundan ötürü bahsettiğim modele yöneldik. Yoksa elbette TCL de bir seçenekti.

@cenkkk Gerçekten anında iade edilecek nesi var bu televizyonun anlamadım. Markanın Vestel olması ve Android TV olması dışında ne gibi bir dezavantajı mevcut? Yani ben ortalama 2500TL verip yalnızca Android TV özelliği ve diğer markaların prestijli garanti servisini mi almış oluyorum?

Başta panel kalitesi, malzeme kalitesi, işlemcisi vs. Biraz da şans işi. Alıp uzun yıllar sorunsuz da kullanılabilir.

@405668 Attığınız fiyatlara ben de aşinayım, araştırdım. 50" modellerde kullanılan panel sorunlu olduğundan ötürü ya 43" yada 55" tercih etmem gerekiyordu. Ben de 55" olanı tercih ettim. İnternetten almama sebebimiz ise parayı tek seferde ödemek istemeyişimiz. Yani parayı ben vermiyorum, ailem veriyor. Bizim aldığımız modelin internetle yaklaşık 800TL fiyat farkı vardı fakat internette maksimum 4 taksit yapılabiliyorken, 9 taksit ile aldık.

@cenkkk Dedikleriniz hepsine katılıyorum. Şans işi olduğu bariz zaten. Ailem çok televizyon değiştirmiyor. Şu an kullandıkları 32" Smart TV olmayan bir televizyon. Yani yeni geçecekleri televizyon büyük ihtimalle onları fazlasıyla tatmin edecektir. Panel konusunda aldığım modelde kötü bir panel olduğunu sanmıyorum, araştırma videolarında en azından öyle bir şeye rastlamadım. Malzeme kalitesi tartışılabilir, işlemci olarak da çoğu marka bu bütçelerde ortalama-ortalama altı işlemci kullanıyor diye biliyorum.

Bu televizyonu iade etmemiz halinde elimizde çok bir model bulunmuyor en azından 10.000 bandında. TCL'nin attığınız modeli var fakat onu da 9 ay taksit gibi bir seçenekle almak mümkün değil. Çok sıkıntılı bir süreç. Ben her şeyin F/P olanını almaktan yanayım fakat televizyon konusunda bir tecrübem veya bilgim yok.

Umarım çok pişman olmayız...

@405668 Attığınız fiyatlara ben de aşinayım, araştırdım. 50" modellerde kullanılan panel sorunlu olduğundan ötürü ya 43" ya da 55" tercih etmem gerekiyordu. Ben de 55" olanı tercih ettim. İnternetten almama sebebimiz ise parayı tek seferde ödemek istemeyişimiz. Yani parayı ben vermiyorum, ailem veriyor. Bizim aldığımız modelin internetle yaklaşık 800TL fiyat farkı vardı fakat internette maksimum 4 taksit yapılabiliyorken, 9 taksit ile aldık.

@cenkkk Dedikleriniz hepsine katılıyorum. Şans işi olduğu bariz zaten. Ailem çok televizyon değiştirmiyor. Şu an kullandıkları 32" Smart TV olmayan bir televizyon. Yani yeni geçecekleri televizyon büyük ihtimalle onları fazlasıyla tatmin edecektir. Panel konusunda aldığım modelde kötü bir panel olduğunu sanmıyorum, araştırma videolarında en azından öyle bir şeye rastlamadım. Malzeme kalitesi tartışılabilir, işlemci olarak da çoğu marka bu bütçelerde ortalama-ortalama altı işlemci kullanıyor diye biliyorum.

Bu televizyonu iade etmemiz halinde elimizde çok bir model bulunmuyor en azından 10.000 bandında. TCL'nin attığınız modeli var fakat onu da 9 ay taksit gibi bir seçenekle almak mümkün değil. Çok sıkıntılı bir süreç. Ben her şeyin F/P olanını almaktan yanayım fakat televizyon konusunda bir tecrübem veya bilgim yok.

Umarım çok pişman olmayız...

Anladım hocam, inşallah uzun yıllar sorunsuz kullanırlar, artık enflasyon öyle bir hal aldı ki bir şey alırken izlenmedik inceleme videosu bırakmıyoruz alacağımız ürün uzun ömürlü olsun diye.

@cenkkk Çok haklısınız. Umarım dediğiniz gibi uzun yıllar kullanabilirler. Umarım bundan 3-4 sene sonra kafamız rahat şekilde değiştirebilir duruma geliriz. Başka bir şey umamıyoruz maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı