Vestel dvb 840 cı Turksat 4a kanal ayarları nasıl yapılır

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mehmetng

Hectopat
Daha fazla  
Vestel dvb 840 cı uydu alıcısında ne yaparsam yapayım sinyal yok. Manuel arama menüsünden tutunda user 4 diye uydu ekledim sonuç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uydu eklemeyceksin Turksat yazdığını seç sonra frekansları gir kanallar akmaya başlıyor.

Aramaya başlamadan önce frekansları yazdığınızda sinyal geliyor mu acaba? Zaten gelmesse arama yapmaz. Çanakta sorun olabilir.

Yok gelmiyor, sorun da bu. (Türksat 1C var)

Evet, sinyal yok.

O zaman kablonda bir problem var. Türksat Tanıtım bile gelmiyor mu?

İlk olarak uydu alıcısını sıfırlıyoruz ki eski kanallar bize sıkıntı çıkarmasın.
1.jpg
İkinci olarak makineden makineye değişen yer bende "NIT Search" başlığı altında yer alıyor sizde bu "Kanal Arama" "Kanal Ekleme" gibi seçenekler altında yer alabilir
2.jpg
. Üçüncü adım olarak kanal ekleme ekranında uydumuzu seçiyoruz, burda sizde "Türksat" ile başlayan herhangi bir uydu yazabilir, illahi "Türksat 3A" yada "Türksat 2A" olaran gözükmeyebilir "Türksat 1C" bile yazabilir
3.jpg
. Dördüncü adımda ise TP Freakans : 11844 Sembol Oranı(veya Simbol Oranı): 2222 veya 02222 olabilir. Polarite ise: V yada Dikey seçilmelidir. Benim gösterdiğim uydu alıcısında FEC değeri gibi bir seçenek yok fakat sizde olabilir. Eğer sizde FEC değeri gibi bir seçim var ise: 3/4 yapınız ve "Şebeke Arama" yı açınız
4.jpg
. Ve son olarak aramayı başlatabilirsiniz
5.jpg
. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı