Vestel LED TV'in görüntüsü gitti

isimsiz şahıs

Hectopat
Daha fazla  
TV'de durduk yere parlaklık gitti neredeyse hiç görünmüyor. TV'nin ilk fişi takıldığında Vestel yazısı normal bir şekilde görünüyor ancak 2 saniye sonra gidiyor. Menüden parlaklığı yükseltmeye çalıştım, sanırım yükseldi ama durum halen aynı. Aynı zamanda fabrika ayarlarına döndürmeyi düşündüm ancak ekranı pek göremediğim için yapamadım.

TV'de durduk yere parlaklık gitti neredeyse hiç görünmüyor. TV'nin ilk fişi takıldığında Vestel yazısı normal bir şekilde görünüyor ancak 2 saniye sonra gidiyor. Menüden parlaklığı yükseltmeye çalıştım, sanırım yükseldi ama durum halen aynı. Aynı zamanda fabrika ayarlarına döndürmeyi düşündüm ancak ekranı pek göremediğim için yapamadım.

Hocam ben onun çözümünü biliyorum
1- ayarlara gir
2-parlaklığı en düşüğe al
3-televizyonu kapat
4-aç
Düzelmiş olması lazım sonra kadameli olarak parlaklığı arttırın görüntü giderse 2,3 ve 4 adımı tekrar yapın.

Hocam ben onun çözümünü biliyorum
1- ayarlara gir
2-parlaklığı en düşüğe al
3-televizyonu kapat
4-aç
Düzelmiş olması lazım sonra kadameli olarak parlaklığı arttırın görüntü giderse 2,3 ve 4 adımı tekrar yapın.
Öncelikli cevabınız için teşekkürler. Şu an dediğiniz yöntemi uyguluyorum televizyonu kapatıktan sonra fişi çıkarmam bir sıkıntı yaratırmı.?

Öncelikli cevabınız için teşekkürler. Şu an dediğiniz yöntemi uyguluyorum televizyonu kapatıktan sonra fişi çıkarmam bir sıkıntı yaratır mı?

Ben direk tuştan yapmıştım bence tuştan yapmanız daha iyi olur.
Öncelikli cevabınız için teşekkürler. Şu an dediğiniz yöntemi uyguluyorum televizyonu kapatıktan sonra fişi çıkarmam bir sıkıntı yaratır mı?

Bu arada bende 45 saniye sonra kapıyordu. Eğer olmazsa LED'i patlamıştır %80 yaklaşık 600TL ile yapılır.

Ben direk tuştan yapmıştım bence tuştan yapmanız daha iyi olur.

Bu arada bende 45 saniye sonra kapıyordu. Eğer olmazsa LED'i patlamıştır %80 yaklaşık 600TL ile yapılır.
Hocam peki kademeli olarak dediniz ya, her kademeden sonra tekrar kapat aç yapayımmı. Çünkü az önce en kısığa alıp, kapatıp açtıktan sonra parlaklığı yükselttim ancak etkisini göremedim.

Hocam peki kademeli olarak dediniz ya, her kademeden sonra tekrar kapat aç yapayim mi? Çünkü az önce en kısığa alıp, kapatıp açtıktan sonra parlaklığı yükselttim ancak etkisini göremedim.

En kısığa aldığında gözüktüyse 1 yukarısını deneyin görüntü giderse bundan sonra parlaklığı en kısıkta kullanacaksınız demektir.

En kısığa aldığında gözüktüyse 1 yukarısını deneyin görüntü giderse bundan sonra parlaklığı en kısıkta kullanacaksınız demektir.
Zaten daha öncede ekran gözüküyordu ancak çok çok çok az ve ekrana fener tutarak zora zor parlaklık ayarını öyle görüyorum.

Geri
Yukarı