VESTEL QA9700 İlk İzlenim ve İnceleme

OnurDoğan63_19

Hectopat
Makaleler
4
1- Araştırma Aşamam

Canlar merhaba öncelikle TV araştırma aşamam yaklaşık 1 ay sürdü. Bu süreçte forum sitelerinden panel bilgisi, Led, Oled, Qled, Android, Smart, Webos hakkında bilgiler edinmeye çalıştım. Bu süreçte Onvo, TCL, Grundig, Toshiba, Vestel araştırmalarım oldu. Sonunda VESTEL 65 inç QA9700 modelde karar kıldım.

2- Satın Alma ve Sipariş Süreci

Cihazı Hepsiburada üzerinden alışveriş kredisi ile 20.700 TL’ye aldım. Görev yaptığım yerde son 2 haftam kaldı memlekete döneceğim, öğretmenim, teslimatta sorun olursa diye çok tereddüt yaşadım. 25.05.2023 tarihinde sipariş verdim 01.06.2023 tarihinde kurulum yapıldı. Çok hızlı oldu gerçekten.

3- Kurulum ve Kurulum Sonrası İlk İzlenimler

Yetkili servis tarafından duvar aparatı ile ücretsiz kurulum yapıldı. Yetkili o kadar hızlı kurulum yaptı ki göremedim bile, sanırım tekrardan fabrika ayarına dönsem yapsam kuramayabilirim. Gerekli testleri cihazın içindeki menüden benim şahitliğimde yaptı. Hiçbir soruna rastlamadık. Kanallar geldiğinde şok oldum diyebilirim. Arkadaşlar gerçekten abartmıyorum renklerin güzelliği ve kalitesi o kadar hoş ki, QLED TV bambaşka gerçekten. Karasal yayın böyleyse Youtube 4K videoları nasıl gözükür acaba dedim yetkili açtı ve görüntüdeki akıcılık netlik bambaşka seviyede gerçekten. Android hızına yetişemiyorsunuz. Sesi yaklaşık %25-%30 aralığında bile çok güzel geliyor kulağa. Netflix'de paketim 4K olmamasına rağmen HD kalitede bile çok güzel görüntü alıyorum. Bu televizyonun HZ değeri kesinlikle 60 olmayabilir, 90 veya 120 HZ tadı sunuyor size. Bunun sebebini teknik açıdan bilenler varsa kesinlikle ekleme yapabilirler. Quantum Dot Teknolojisi, HDR10, Dolby Vision, HDR10+, Sesli Komut Kumandası hepsi dahil diyeceğim tek şey ADAMLAR YAPMIŞ. Kesinlikle tavsiye ediyorum, dengi QLED tvlerdeki fiyatlar neredeyse 50.000 - 60.000 TL civarında.
Sorularınız varsa eğer bekliyorum arkadaşlar.

Panel Tipi: IPS Tabanlı Panel

Son düzenleme:

Geri
Yukarı