Vestel Smart 40PF7070B YouTube ve Google güncellemesi istiyor

ahmttrn

Hectopat
Yer
İstanbul
Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Size öncelikle televizyonumun marka ve modelini belirteyim. Vestel Smart 40PF7070B 40" LED TV 2013 çıkışlı bir televizyona sahibim. Bugün şükürler olsun ki ADSL altyapıdan kurtulup VDSL hızına erişim sağlayabilirdim. Bu durumda ise televizyona hiç internet hızı yetmediğinden dolayı deneme fırsatım olmamıştı. Ancak denediğim zaman ise YouTube ve Google çalışmıyor. Daha doğrusu güncelleme istiyor.

Şimdi güncelleme yapamıyorum çünkü cihazın desteği kesildiği için güncelleme sağlanamıyormuş. Yani illa ya Mi Stick tarzı cihazlar almak zorundasın. Orası ayrı bir saçmalık da neyse. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğim zaman seri numarası vs derken cihaz donanımına göre yeni YouTube uygulamasını kaldırmak mümkün olmadığını yazılımsal olarak destek olamayacaklarını belirttiler. Aslında bir nevi de haklılar. İşlemci desteklemiyor ise yapacak bir durum yok. Ancak eğer yapmış veya bilen bir arkadaş var ise farklı bir yöntemler ile en azından YouTube açmam mümkün müdür?

Aslında Ethernet kablosu da metre olarak az geldiği için ortada kalacaktı. O problem değil halledilir televizyon biraz sinirimi bozdu. Dediğim gibi bilen veya bu işleri yapmış bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Muhtemelen olmayacak ancak yine de sormak ve benim gibi insanların mutlaka olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında da pek bir bilgi yok sanırsam.

Öncelikle iyi günler arkadaşlar. Size öncelikle televizyonumun marka ve modelini belirteyim. Vestel Smart 40pf7070b 40" LED TV 2013 çıkışlı bir televizyona sahibim. Bugün şükürler olsun ki ADSL altyapıdan kurtulup VDSL hızına erişim sağlayabilirdim. Bu durumda ise televizyona hiç internet hızı yetmediğinden dolayı deneme fırsatım olmamıştı. Ancak denediğim zaman ise YouTube ve Google çalışmıyor. Daha doğrusu güncelleme istiyor.

Şimdi güncelleme yapamıyorum çünkü cihazın desteği kesildiği için güncelleme sağlanamıyormuş. Yani illa ya Mi Stick tarzı cihazlar almak zorundasın. Orası ayrı bir saçmalık da neyse. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğim zaman seri numarası vs derken cihaz donanımına göre yeni YouTube uygulamasını kaldırmak mümkün olmadığını yazılımsal olarak destek olamayacaklarını belirttiler. Aslında bir nevi de haklılar. İşlemci desteklemiyor ise yapacak bir durum yok. Ancak eğer yapmış veya bilen bir arkadaş var ise farklı bir yöntemler ile en azından YouTube açmam mümkün müdür?

Aslında Ethernet kablosu da metre olarak az geldiği için ortada kalacaktı. O problem değil halledilir televizyon biraz sinirimi bozdu. Dediğim gibi bilen veya bu işleri yapmış bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim. Muhtemelen olmayacak ancak yine de sormak ve benim gibi insanların mutlaka olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında da pek bir bilgi yok sanırsam.

@Recep Baltaş @Yener K. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam sizlerin yardımcı olacağını düşünüyorum. Özellikle Recep hocamın teknoloji konusundaki bilgisini ve tecrübesini göründüğü için belki yardımcı olabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de farklı bir modeli var ve sizdeki gibi sıkıntılı. Android TV Box taktım ve süper oldu. Size de tavsiyem almanız. Mi Stick 4K da iş görür.

Bende de farklı bir modeli var ve sizdeki gibi sıkıntılı. Android TV box taktım ve süper oldu. Size de tavsiyem almanız. Mi Stick 4K da iş görür.

Ben de artık o şekilde yaparım diyorum hocam. Çünkü anlaşılan yazılımsal bir çözümü yok. Keşke telefon gibi sürümü yetmediği zaman aynı işlevi gören programlar indirebilsek. Gerçi bu durum cihazın donanımı ile alakalı yine de desteğiniz için teşekkür ederim. Hocam bir de acaba kullandığınız TV box nedir veya önerebileceğiniz bir ürün var mı? Fazla da bütçe vermek istemiyorum.

Geri
Yukarı