Vestel Televizyonunun Görüntüsü Yok

Yusuf E.

Hectopat
Merhabalar. Vestel bilmem ne marka bir televizyonum var. Bayram tatilinden geldim taktım fişi görüntü gelmedi ama ses geliyor. Daha önceden çarpma, düşme vs. bir problem yaşamadım ama şuan görüntü gelmiyor ekran parlıyor fakat siyah (görüntü yok) ses olduğu gibi geliyor. Acaba sorun nerede olabilir ? Daha önceden ekran gelip gitmesi gibi bir sıkıntı çıkmamıştı. Buzdolabı almıştım yanında hediye dahili gelmişti acaba servis gibi bir şey oluyor mudur ki buna ?

Mümkünse bilgisayar ya da konsol bağlayıp görüntü almaya çalışır mısın? Ben o şekilde görüntü almıştım garantiye verdim düzelttiler. Bir şekilde kablolarda sıkıntı olmuştu herhalde.
Bunu deneyebilirsin.
Fakat anladığım kadarıyla led yanmış olabilir. Fakat hepsinin yanması durumu çok zor. Benim gördüğüm televizyonlarda 4 tane veya 3 tane altlı üstlü olmak üzere şerit şeklinde oluyor. Yani hepsinin yanması çok zor. Normalde her led ışığa bir koruyucu düşer. Fakat bazı markalar şeride sadece bir tane koyuyor. Eğer onlar hasar aldıysa şerit komple gidiyor. Bu durumda söz konusu.
Anakart arızası olabilir gibi geliyor bana veya ekrana görüntü vermesini sağlayan kablo zarar görmüştür. O kablo çok hassas oluyor. İsmini unuttum ama siyah bir bant şeklinde oluyor onlar. Çok kolay yırtılıyor. Ondan kaynaklanmış olabilir. Durduk yere nasıl olur bilemem. Bana kalırsa büyük bir ihtimal anakart arızalı. Tabii tahmini konuşuyorum ama genelde böyle sorun oluyor.
Televizyonda daha önce gölge varsa led arızasıdır. Diğer seçenek o bant kopmuş olabilir. Büyük bir ihtimal anakart sıkıntısı olabilir.
Eğer anakart sıkıntıysa biz 60₺ civarında değiştiriyorduk. Sizin nasıl olur bilmem. Markadan markaya fark gösterebilir. Ha bu arada garantiye her durumda girmiyor. Fakat genelde garanti karşılıyordu.
Bu arada televizyonu servise kargo ile götürecekseniz. Mağazaya verin onlar genelde tahta kutuya koyuyor. Bu sayede televizyona bir şey olmaz.
Bu söylediklerimi, tamire gelen televizyonlardan gördüğüm kadarıyla söylüyorum. Herhangi bir sorun olmuş olabilir.

Tv açıkken ekrana doğru ışık tutun siyahlığın arkasında belli belirsiz görüntü olup olmadığına bakın. genel olarak led şeritlerin arızaları bu şekilde tespit ediliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı