Vestel Venüs 5000 root atmak

Tamam onu da yaptım sonra ne yapmalıyım.
Şimdi ise kernel dosyasını buradan indirin Venus'e:

Sonra, Magisk'i açın (fakat güncel sürümü kurmayın). Dosya ile kurulumu seçin ve bu indirdiğiniz dosyayı seçin. AVB gibi birkaç seçenek çıkacak. Onların hepsinin tikini çıkartın (seçmeyin yani). Sonra ileri deyin ve patch işlemi bitince indirilenlerden yeni dosyayı alıp, diğer cihaza atın (ADB ve fastboot kullandığınız). Sonra tekrar adb reboot bootloader komutu ile Fastboot'a girin. Buraya fastboot flash boot attiginizdosyaninyeri (diğer cihazın indirilenlerine attıysanız /storage/emulated/0/Download/dosyaninadi.img biçimde yazın) yazın ve başarıyla bitince fastboot reboot diyerek Android'i açın. Ardından Magisk uygulaması üzerinden sizden yeniden başlatma isterse tamam deyin (ek kurulum gerekir derse yani). Bu kadar.

Şimdi ise kernel dosyasını buradan indirin Venus'e:

Sonra, Magisk'i açın (fakat güncel sürümü kurmayın). Dosya ile kurulumu seçin ve bu indirdiğiniz dosyayı seçin. Avb gibi birkaç seçenek çıkacak. Onların hepsinin tikini çıkartın (seçmeyin yani). Sonra ileri deyin ve patch işlemi bitince indirilenlerden yeni dosyayı alıp, diğer cihaza atın (ADB ve Fastboot kullandığınız). Sonra tekrar adb reboot bootloader komutu ile Fastboot'a girin. Buraya fastboot flash boot attiginizdosyaninyeri (diğer cihazın indirilenlerine attıysanız /storage/emulated/0/Download/dosyaninadi.img biçimde yazın) yazın ve başarıyla bitince fastboot reboot diyerek Android'i açın. Ardından Magisk uygulaması üzerinden sizden yeniden başlatma isterse tamam deyin (ek kurulum gerekir derse yani). Bu kadar.

Kral uzun zamandır yapamadığımı sayende yaptım çok açıklayıcı anlattığın için teşekkür ediyorum.

SD kart var ama şu an yanımda değilm SD kartsız olma ihtimali var mı varsa çalıştırmayı çok isterim.
SD Kartsız (yani eMMC üzerinden) sorunsuz olarak çalışır durumda (yani Windows OOBE'sine, masaüstüsüne ulaşabilir durumda) fakat Qualcomm, GPT imzalaması yaptığı için LK, partitionlara dokununca 900E moduna sokuyor cihazı. Bu Qfuse'u atlatmak lazım fakat daha ona bakamadım. Yani (şimdilik) microSD lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı