Vestel Venüs Z10 Uzun Kullanım Deneyimi

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR
Cihazı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Vestel telefonlara karşı olan ön yargının farkındayım, birçok kişi de bu telefonu neden aldığımı yadırgayacaktır. Ancak ben bir şans vermek istedim ve bu telefona yöneldim. 3 yıllık deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Telefonu 2017 yaz sonlarında TeknoSA'dan 1499TL'ye aldım. Ben aldıktan birkaç ay sonra fiyatta indirime gidildi ve 1299'a indi. Şu anda da 1200 TL civarında satılıyor sanırsam. Soru cevap şeklinde anlatayım.
* Telefondan memnun musun?
Evet, şimdilik yeterli.
* Kamera performansı nasıl?
Aydınlık ortamda iyi denebilir, ancak loş ve karanlık ortamda kesinlikle yetersiz. F2.0 diyafram açığı bulunuyor.
* Batarya performansı nasıl?
Günü çıkarıyor.
* Oyun performansı nasıl?
Oynatıyor, fakat çok sistem isteyen oyunlar akıcı değil. Birkaç kez PUBG Mobile oynadım, 30 FPS'de arada drop yeniyor, ama oynatmayacak kadar değil. Yine de oyun için alınır diyemem.
* Depolama yeterli mi?
Bendeki 64 GB versiyonu, yeterli oldu benim için. 45 GB'dan fazlasını dolduramadım.
* Hızı nasıl?
Ortalama denilebilir.
* Dayanıklı mı?
Sayılır. Birçok kez düşürdüm. Alelade bir kılıf kullanıyordum. Herhangi bir kırılma, çatlama olmadı.
*Tasarımı nasıl?
Kalınlık olarak iyi fakat ekran/gövde oranı yetersiz.
Dediğim gibi, ben biraz da şans vermek için aldım cihazı. Aslında memnunum, fakat şu anda aynı fiyata çok daha iyi modeller çıktı. Telefona alınmaz diyemem, ancak bu fiyata ve şu anda alınacak bir cihaz değil.
Evet, her şey iyi, hoş. Şimdi eksilerini anlatayım;
* Suya ve toza dayanıklılığı yok ve oldukça hassas.
* 3050mAh batarya bazen yetersiz kalabiliyor.
* Gece çekimleri kötü.
* SAR değeri yüksek.

Cihazı yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. Vestel telefonlara karşı olan ön yargının farkındayım, birçok kişi de bu telefonu neden aldığımı yadırgayacaktır. Ancak ben bir şans vermek istedim ve bu telefona yöneldim. 3 yıllık deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Telefonu 2017 yaz sonlarında TeknoSA'dan 1499TL'ye aldım. Ben aldıktan birkaç ay sonra fiyatta indirime gidildi ve 1299'a indi. Şu anda da 1200 TL civarında satılıyor sanırsam. Soru cevap şeklinde anlatayım.
* Telefondan memnun musun?
Evet, şimdilik yeterli.
* Kamera performansı nasıl?
Aydınlık ortamda iyi denebilir, ancak loş ve karanlık ortamda kesinlikle yetersiz. F2.0 diyafram açığı bulunuyor.
* Batarya performansı nasıl?
Günü çıkarıyor.
* Oyun performansı nasıl?
Oynatıyor, fakat çok sistem isteyen oyunlar akıcı değil. Birkaç kez PUBG Mobile oynadım, 30 FPS'de arada drop yeniyor, ama oynatmayacak kadar değil. Yine de oyun için alınır diyemem.
* Depolama yeterli mi?
Bendeki 64 GB versiyonu, yeterli oldu benim için. 45 GB'dan fazlasını dolduramadım.
* Hızı nasıl?
Ortalama denilebilir.
* Dayanıklı mı?
Sayılır. Birçok kez düşürdüm. Alelade bir kılıf kullanıyordum. Herhangi bir kırılma, çatlama olmadı.
*Tasarımı nasıl?
Kalınlık olarak iyi fakat ekran/gövde oranı yetersiz.
Dediğim gibi, ben biraz da şans vermek için aldım cihazı. Aslında memnunum, fakat şu anda aynı fiyata çok daha iyi modeller çıktı. Telefona alınmaz diyemem, ancak bu fiyata ve şu anda alınacak bir cihaz değil.
Evet, her şey iyi, hoş. Şimdi eksilerini anlatayım;
* Suya ve toza dayanıklılığı yok ve oldukça hassas.
* 3050mAh batarya bazen yetersiz kalabiliyor.
* Gece çekimleri kötü.
* SAR değeri yüksek.
Bu telefona hep 6-6S çakması gözüyle baktım :D

Bu telefona hep 6-6S çakması gözüyle baktım :D
Evet, tasarım olarak arka kapak cidden benziyor.
images%20(8).jpeg

Günümüz şartlarında iyi durmuyor. Doğru olan ürünü çıktığı zamana göre değerlendirmektir. Ama Vestel-Casper ürünleri her dönem rakiplerinden geri kalmayı başarıyor. Belki Yerli Üretim taktiği ile her şekilde satış yaptıkları için bu şekilde üretim maliyetini düşürüp, ek gelir elde ediyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı