Veteriner Fiyatlarının Yüksek Olması

UmkuT

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcılığı | Muhasebe | Lojistik
Yaklaşık 2.5 senedir kedi besliyorum. Sokakta yaklaşık 6 tane kedi var evde 1 tane. Her neyse evdeki mantar kapmış ve ben işte olduğum için gidemedim babamı gönderdim. 350 TL gibi absürt bir rakam çıkarmışlar. Yav kardeşim bu insanlar cidden hayvan beslese bile böyleleri yüzünden besleyemiyor. Eminim normal olması gereken fiyatı 200 TL'yi geçmez. Cidden üzülüyorum. Ne zaman şu ülkede düzgün işletme sahipleri göreceğiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cidden çok haklı bir sitem acilen bir düzenleme getirilmeli bir arkadaşımdan duydum sokaklarında araba çarpan köpeği veterinere götürmüşler, yaklaşık 1.200 Tl masraf çıkmış. Peki asgari ücret ile çalışan bir yardımsever nasıl ödesin bu parayı? Muayene ücreti 150 TL aşı desen keza öyle insanın bakası varsa da fiyatlardan sonra yok oluyor.

Yaklaşık 11+ senedir kedim var ve şimdiye kadar önce can sonra para diyen veteriner görmedim. Zaten başlarında bir denetleme mekanizması yok aralarında ortalama bir fiyat politikası var kafalarına göre takılıyorlar.

Ya abi özel bir işletme tabiki de kazanacak ama bu ne hırs? Yav cidden adamların maliyeti çok olsa eyvallah diyeceğim fakat hiç sanmıyorum. Ben oraya 2 yıldır gidiyorum ilk başta iç ve dış parazitleri 50 alıyorlar sonra bi 70 oluyor bir 60... Bir eleman vardı esmer o çok uygun alıyordu. Neyse uzun lafın kısası cidden ben şuana kadar cana önem verem görmedim. Sosyal ağlarda veren vetenierler var ama benim yakınındakilerde görmedim. En büyük hayalim çok büyük bir arsa alıp oraya gönüllü vetenier ile barınak yapma. İnşallah bu soygun bir şekilde son bulur.

Tavsiyem hastane şeklinde büyük değil sadece veteriner hekimin kendisinin çalıştığı küçük bir yer bulmanız. Bizim veterinerimiz hem muayene ücreti almıyor hem de fiyatları makul. Geçen sene mantar iğnesine 70 TL civarında bir tutar ödemiştim. Acil tedavi gerektiren durumlarda da tedaviyi uyguluyor, ödeme yapamıyorsanız bakkal defteri gibi bir defteri var oraya yazıyor siz müsait oldukça ödüyorsunuz. :)

Üniversitelerin Veterinerlik Fakültelerine gidiniz tabii ki mümkünse. Fiyatları oldukça iyi oluyor.

Çevremde yok. Aslında belediyelilerin bu tür şeylere destek vermesi lazım ama genelde onlar öldürmek kısmıyla ilgileniyorlar ...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı