VG248QG beyaz ekranda çok parlıyor

Ben zaten o bekleyiş ile almadım monitörü. Ben hayatımda TN panel dışı kullanmadım alırken biliyordum ortalama nasıl cikacagini. Şöyle deyim sana ilk monitörüm 75 Hz AOC TN idi. Fena değildi yaklaşık 6 sene kullandım ve emekli ettim. Bundan önceki monitörüm imzamda da yer alan ViewSonic XG2401 TN panel. Ve renkleri çok guzel ve doğru. Laptop ekranim IPS 144 Hz ve laptop ekranından sonra ViewSonic olan monitöre bakınca fark resmen çok az. Renkler iyi. ASUS'u alırken de bunu bekliyordum. Ama ASUS geldi taktım ve laptop ekranı olsun ViewSonic monitörle karşılaştırmam olsun monitörün renkleri özellikle siyah beyaz dengesi acayip kötü. Renkler çok soğuk ve parlak resmen monitöre birisi arkadan ışık tutuyor gibi rezalet. Her türlü anten gunten ayarı denedim. NVIDIA panelden kendi ayarlarindan yabancı forumlardan ama yok. 2019 yılı monitörü olmasına rağmen benim 2016 ViewSonic kendisini tokatlıyor. Kısaca hiç memnun kalmadım iade edeceğim. VA ya da IPS'e mümkünse de ASUS'tan uzağa bir tercih yapacağım. Sadece TN paneller kullanan ben o monitöre kötü diyorsam kimse memnun kalmaz.

Bende TN panelin bu kadar parlak olduğunu bilmezdim dediğin gibi monitöre ışık tutun var gibi aşırı parlak ve sen hangi monitörü düşünüyorsun.

Geri
Yukarı