ASUS VG248QG beyaz çizgi

Doğukan Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ofis Elemanı
Monitör
ASUS VG248QG
Herkese iyi günler diliyorum arkadaş keyifli sosyaller. ASUS VG248QG monitör kullanmaktayım. Monitörün sol üst tarafına doğru beyaz çizgiler var böyle kesik kesik ve bugün farkına vardım. Aşağıda görselde paylaşacağım nedeni sizce ne olabilir? Henüz herhangi bir çözüm yolu denemedim görüntü kablosu değiştirme falan. Ancak sadece gri ve tonlarında belirgin oluyor. Yani internete ölü piksel yazıp çıkan sitelerden yaptım herhangi bir sorun göremedim ama nedenini de çözemedim. Ekran kartım 4070 Ti ve coil whine sorunu var bu sebepten olmuş olabilir mi? Son olarak da dediğim gibi sadece gri ve tonlarında gözüküyor. 1. resimde farenin olduğu kısımda da var ama kesik kesik şeklinde.

IMG_0959.JPG

IMG_0956.JPG

Cw ile sorunun bir alakası yok RX 590 kullanmaktayım cw bende de var fakat böyle bir sorun yok farklı bir HDMI kablosu veya DisplayPort kablosu dene çizgiler devam ediyorsa sorun monitöründedir.

Cw ile sorunun bir alakası yok RX 590 kullanmaktayım cw bende de var fakat böyle bir sorun yok farklı bir HDMI kablosu veya DisplayPort kablosu dene çizgiler devam ediyorsa sorun monitöründedir.

HDMI kablosu ile denedim hala aynı şekilde çizgiler var. Son olarak da elimde 75Hz bir monitör var onunla deneyeceğim.

Ama anlamadığım bir nokta var hala neden sadece beyaz ve gri renk tonlarında belli oluyor. Tam tersi olması gerekmez mi kırmızıda, mavide ya da yeşilde daha belirgin olması lazım değil mi?

HDMI kablosu ile denedim hala aynı şekilde çizgiler var. Son olarak da elimde 75Hz bir monitör var onunla deneyeceğim.

Ama anlamadığım bir nokta var hala neden sadece beyaz ve gri renk tonlarında belli oluyor. Tam tersi olması gerekmez mi kırmızıda, mavide ya da yeşilde daha belirgin olması lazım değil mi?

Bu modellerde böyle sıkıntılar genelde kronik sıkıntılar genelde her kullanıcının yaşadığı sorunlar alışılması lazım dışarıdan bir darbe gelmediğine emin misiniz? Eminseniz garantisi var ise garantiye yollayın derim çünkü panelle alakalı gibime geliyor.

Bu modellerde böyle sıkıntılar genelde kronik sıkıntılar genelde her kullanıcının yaşadığı sorunlar alışılması lazım dışarıdan bir darbe gelmediğine emin misiniz? Eminseniz garantisi var ise garantiye yollayın derim çünkü panelle alakalı gibime geliyor.

Yok herhangi bir darbeye maruz kalmadı. Ocak 2022 faturalı. Bir 6 ay daha garantisi var sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı