VG279Q1A monitörde ölü piksel çıktı

Naxegso

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Asus VG279Q1A
Monitör geleli bir 3 hafta falan oldu. Ölü piksel testi yapmadım ilk başlarda ama 2. haftada girip yapayım dedim ve bayağı bir ölü piksel çıktı. Garanti kapsamında iade edebilir miyim? Yenisini gönderirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS tarafından belirli bir ölü piksel sayısına kadar değişim veya iade yapılmıyor. Kaç adet ölü piksel bulunuyor? ASUS tarafından değişim yapılmayacak kadarsa ve Amazon gibi bir yerden satın aldıysanız iade etmeyi deneyebilirsiniz.
  • 3 parlak piksel, 5 koyu piksel veya toplam 8 parlak ve/veya koyu piksel.
  • Bitişik 2 parlak piksel veya bitişik 2 koyu piksel
  • 15 mm’lik çap içerisinde 3 parlak ve/veya koyu piksel.
(Not: Parlak piksel, siyah arka plan üzerinde beyaz ya da alt pikseldir. Koyu
piksel, siyah dışında renkli bir arka plan üzerinde siyah ya da alt pikseldir)

Firmadan firmaya değişebiliyor ama genelden yanyana 2'den fazla veya ayrı ayrı 5'ten fazla olmadığı sürece normal sayıyorlar ve değişim yapmayabiliyorlar diye biliyorum. Detayları Asus'un kendi sitesinde vardır.

Normalde yasal olarak bir tane ölü piksel bile çıksa iade hakkın var ancak firmalar kendilerine göre bir sınır koyuyor. Bazıları en az 3 bazıları en az 5 siyah piksel olursa iade edeceklerini söylüyolar. 3-5 ten fazla ise iade edebilirsin diye düşünüyorum. Asus VG24VQ monitörümü ilk aldığımda 2 tane ölü piksel ile karşılaştım ve fiyatlar çok oynak olduğu için iade yerine değişim istedim ancak Asus yanlış hatırlamıyorsam 3 ya da 5 ölü piksel ve üstünü kabul ettiğini söyledi. Aylar sonra ölü piksel artarsa ve bu sayıyı geçerse değişim yapıp yapamayacağımı sorduğumda garanti kapsamı içinde olduğu sürece değişimin yapılabileceğini söylediler.

Geri
Yukarı