VG279qm 60 Hz input lag olur mu?

aragornxx

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bu monitörü almayı düşünüyorum. İnput lag test degerleri kafamı karıştırdı. Monitörü 60 Hz'e çekersek 35.1 ms input lag degeri çıkıyor. Bu input lag seviyesi hakkında çeşitli görüşler var. 240 Hz seçiliyken input lag degeri 1.7 ms ölçülmüş. Şimdi diyorlar 240 Hz seçiliyken 60 FPS aldığın bir oynuda 35 ms lag yaşamazsın. Başka görüşe göre 60 FPS alırken monitör 60 Hz olur (G-Sync falan açıksa özellikle) bu sebeple 35 ms input lag yaşarsın. Eger böyleyse bu monitörü almayacagım başka model bakacagım.

Test degerleri: Kaynak Rtings.com
Native resolution 280 Hz input lag 1.7 ms.

Native resolution @ 60Hz input lag 35.1 ms.

Outstanding Low input lag, but only at the native resolution and Refresh Rate. Unfortunately, the 60Hz input lag is extremely High, making this a poor choice for Console gamers. As these results are extremely High for 60Hz, we rechecked them a few times, even with a different tool, and our results were consistent.

Başka bir kaynak yine sorun olmayacagını iddia ediyor: ASUS VG279QM Input Lag Question [60 Hz Lag versus 240 Hz Lag] - Blur Busters Forums

Benim esas sorum şu: Ben bu monitörü 240 Hz olarak kullanırken, 60 FPS aldıgım oyunlarda 35 ms input lag yaşayacak mıyım?

Siz ne dersiniz bu konu hakkında? Monitörü birkaç saat içinde almayı düşünüyorum. Yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer G-Sync açılırsa aldığın FPS kadar Hz çalıştırır. Tabii VRR Range'i 48-280Hz olduğu için 47 FPS'de 47Hz ya da 281 FPS'de 281Hz çalıştırmaz.
G-Sync açılmazsa RTİNGS'in dediği doğrudur.

Eğer G-Sync açılırsa aldığın FPS kadar Hz çalıştırır. Tabii VRR Range'i 48-280Hz olduğu için 47 FPS'de 47Hz ya da 281 FPS'de 281Hz çalıştırmaz.
G-Sync açılmazsa RTİNGS'in dediği doğrudur.

Klasik TUF serisi diyelim o zaman. Bir tane düzgün bir şey üretseler şaşarım. 🤣 Aslında 35 ms single player oyunlar için nasıl olur bilmiyorum ama neredeyse yarım saniye. Single Player oyun için bile sıkıntılı olabilir. Ben satın almaktan vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı