VG27VQ Curver monitöre VESA aparatı takılır mı?

Ertugrul5800

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Vg27vq
Merhaba arkadaşlar, sormak istediğim konu şu benim alacağım monitör ASUS TUF Gaming VG27vq kavisli modeli north H100 VESA aparatını da alıp takmayı çok istiyorum lakin VESA aparatları araştırdığımda hep düz monitörler gözüküyor. Aranızda daha önce kullanan veya gören oldu mu? 27inç kavisli monitör H100 VESA aparatında güzel duruyor mu? Ona göre alacağım tavsiyelere açığım arkadaşlar saygılarla.

VESA curved monitorlere de olur, ben videolarda dev kavisli ekranları bile kollara taktıklarını gördüm. Monitörünün standine takılan yerden simetrik 4 vida girişi var mı aralarında 10 cm olan?

Senin VESA olarak bağlaman için önce monitörün içinden VESA aparatının çıkması gerekiyor. Kutu içeriğine baktım ama göremedim. Onu bir araştır derim. Onun dışında senin dediğin VESA kolunu kullanmak istersen masanın uygun olması gerekli. İki şartı da sağlıyorsa güzel.

VESA Curved monitorlere de olur, ben videolarda dev kavisli ekranları bile kollara taktıklarını gördüm. Monitörünün standine takılan yerden simetrik 4 vida girişi var mı aralarında 10 cm olan?

Alacağım monitör kavisli modeli bu model de nasıl durur güzel dururmu north H100.

Senin VESA olarak bağlaman için önce monitörün içinden VESA aparatının çıkması gerekiyor. Kutu içeriğine baktım ama göremedim. Onu bir araştır derim. Onun dışında senin dediğin VESA kolunu kullanmak istersen masanın uygun olması gerekli. İki şartı da sağlıyorsa güzel.

Masa o kadar büyük değil ama monitör ayağı çok yer kaplıyor bu sorun için almak istiyorum bir de kendime yaklastirmak istiyorum yatağa uzanıp film falan izlediğimde Vatan Bilgisayar'dan alacağım monitörü kutu içeriğinde yoksa nereden bulabilirim aparatını.

Güzel durup durmaması kişisel seçim, ben şahsen çubukluları sevmiyorum. 2 monitörümde kollara takılı. 2 li kollu olanlar varya, aşağı da kol, yukarıda kol.

VESA bir aparat değil, monitörün arkasındaki yuva. Alacağınız VESA kol oraya yerleşiyor. İnternete baktım, sizin modelde direk VESA var ya da yok bulamadım ama kavislilere de takıldığını gördüm.

Güzel durup durmaması kişisel seçim, ben şahsen çubukluları sevmiyorum. 2 monitörümde kollara takılı. 2'li kollu olanlar var ya, aşağı da kol, yukarıda kol.

VESA bir aparat değil, monitörün arkasındaki yuva. Alacağınız VESA kol oraya yerleşiyor. İnternete baktım, sizin modelde direk VESA var ya da yok bulamadım ama kavislilere de takıldığını gördüm.

Tekrar merhaba hocam özelliklerine baktığımda VESA desteği standart gözüküyor 100x100 yani north H100 modeli için uygun mudur?

Alacağım monitör kavisli modeli bu model de nasıl durur güzel dururmu north H100.

Masa o kadar büyük değil ama monitör ayağı çok yer kaplıyor bu sorun için almak istiyorum bir de kendime yaklastirmak istiyorum yatağa uzanıp film falan izlediğimde Vatan Bilgisayar'dan alacağım monitörü kutu içeriğinde yoksa nereden bulabilirim aparatını.

Biraz daha araştırdım. Özellikle ASUS kendi sitesinde VESA desteği olduğunu söylemiş (100x100) demek ki takılıyor. Kutu içerisinden aparat çıkmıyorsa direkt takılabilecek şekilde tasarlamışlardır. Kendi ayağını takmadan aldığınız kola takarsınız.

Tekrar merhaba hocam özelliklerine baktığımda VESA desteği standart gözüküyor 100x100 yani north H100 modeli için uygun mudur?
Monitörün kavisli olup olmaması önemli değil. Dediğiniz kola uyumlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı