Çözüldü VGA çıkışı olmayan ekran kartı ile VGA monitör kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1yusuf_dslk

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Monitörüm VGA çıkışlı. yeni PC aldım VGA girişi yok HDMI var. görseldeki ürünü veya ona benzer bir ürün kullanarak görüntü alabilir miyim? Ve direkt bağlantı yapmak görüntü almaya yeter mi? Yoksa ayar falan yapmak gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-10-26-11-38-51-540_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-10-26-11-38-51-540_com.android.chrome.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
HDMI to VGA dönüştürücü alarak görüntü alabilirsiniz.

Sizin baktığınız dönüştürücü tam tersi yani işinize yaramaz
Şimdi ben bunu kullanabilir miyim arkadaşlar önermiş SS teki VGA olan yere kendi VGA kablomu takacağım diğer ucunda monitöre zaten HDMI kasa arkası değil mi?

Hocam VGA kablosunun ilk ucunu resimdeki VGA portuna takacaksınız, daha sonrasında elinizde bir bütün kablo olacak. HDMI kısmını kasaya VGA kısmını monitöre takacaksınız.

Şimdi ben bunu kullanabilir miyim arkadaşlar önermiş SS teki VGA olan yere kendi VGA kablomu takacağım diğer ucunda monitöre zaten HDMI kasa arkası değil mi?

Evet, bu fotoğraftaki ürün işinizi görür. Mavi olan VGA kısmına monitörden gelen kabloyu takacaksın, HDMI kısmını da kasanın arkasından ekran kartına takacaksın.

İsterseniz eve gittiğimde fotoğraflarını atabilirim aynı ürünü kullanıyorum bende. Hem benim hem de arkadaşın attığı ürünler aynı işlevi görüyor ikisinden birini alabilirsiniz.

Monitörünüze göre vga kablosuyla buna bağlantı sağlayın. HDMI kısmı kasaya takın tamamdır. Aktif olarak bende kullanmaktayım bu dönüştürücülerden.

Geri
Yukarı