VGA Girişi ve HDMI Girişini Birleştirmek

Eren13

Hectopat
Daha fazla  
Elimde VGA girişi olan bir monitör ve HDMI girişi bulunan bir laptop var. Laptopun yanına 2. monitör olarak kullanmayı düşünüyorum. Bunu yapmak içinde kablo dönüştürücü ve HDMI kablosu lazım diye tahmin ediyorum. Yardım istediğim konu ise kablo dönüştürücü ve HDMI kablosunda tercih yapmak. Tavsiye ettiğinizi varsa yazarsanız ya da yanlış düşündüğüm yer varsa belirtirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

HDMI kablosu ve bir de aktif dönüştürücü lazım. Ancak dönüştürücüleri pek önermiyorum. Stabil çalışmama olanağı yüksek. Isınmadan görüntü gitme, istediğiniz çözünürlüğe sahip olmama, görüntüde dalgalanma gibi gibi.
Azemax Hdmi to Vga Çevirici Fiyatı - Taksit Seçenekleri

@Mr.Acar HDMI kablosuna gerek yok. Ucuna VGA kablosu eklenerek uzatma yapılıyor genelde bu ürünlerde. En azından ben öyle kullanıyorum.

Ben üstteki ürünü kullandığım için önerdim, herhangi bir çözünürlük sıkıntım da yok. Ara çözünürlükler dahil güzel görüntü veriyor. Tabii birkaç ay sonra ne olacağı belli değil.

Ama VGA monitör için de çok masraf yapılmamalı. Kaliteli dönüştürücüler çok çok pahalı, HDMI monitör bulmak daha mantıklı.

HDMI kablosuna gerek yok. Ucuna VGA kablosu eklenerek uzatma yapılıyor genelde bu ürünlerde.
Yalnış oldu, VGA ile uzatacaktık :)

Yani buna benzer bir olayda bu çözümü uygulanmıştım. Bir kere görüntü varsayılanla aynı olmuyor. Yine yukarıda saydığım sorunları yaşadık. Aynı zamanda buna benzer hata ile karşılaşanlar da çok.

Umarım siz yaşamazsınız ne diyeyim :)

Ürün uygun ama biraz kısa gibi geldi. HDMI girişi laptopun solunda ve monitörü sağ tarafa yerleştiriceğim. Ürün görsellerdeki gibi kısa mı?
Evet. VGA kablosu yardımıyla kablonun bir ucunu adaptöre, diğer ucunu da monitörünüze bağlayacaksınız. Olay o zaten, uzun olmasına gerek yok. Adaptörde dişi VGA ucu var.

Ürün uygun ama biraz kısa gibi geldi. HDMI girişi laptopun solunda ve monitörü sağ tarafa yerleştiriceğim. Ürün görsellerdeki gibi kısa mı?
Evet. VGA kablosu yardımıyla kablonun bir ucunu adaptöre, diğer ucunu da monitörünüze bağlayacaksınız. Olay o zaten, uzun olmasına gerek yok. Adaptörde dişi VGA ucu var.
Dönüştürücü dışında ek bir kablayo ihtiyacım var demek mi oluyor?

Bakın, dediğimi anlatamadım sanırım.

Fotoğrafı incelerseniz eğer detaylıca, göreceksiniz. HDMI portunu bilgisayarınıza takınca, o VGA ucu, sanki VGA portuymuş gibi davranacak. Elbette ki oraya VGA kablonuzu bağlayacaksınız.

Bakın, dediğimi anlatamadım sanırım.

Fotoğrafı incelerseniz eğer detaylıca, göreceksiniz. HDMI portunu bilgisayarınıza takınca, o VGA ucu, sanki VGA portuymuş gibi davranacak. Elbette ki oraya VGA kablonuzu bağlayacaksınız.
Siz sadece dönüştürücünün linkini atınca ben Vga kablosunun olmadığını düşündüm kusuruma bakmayın. Yardımınız için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı