VGA HDMI Dönüştürücü Kullanmak Sıkıntı Yaratır mı?

erNGame

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben 3 gün önce Vatan Bilgisayar'dan AOC 19.5" E2070swn monitör aldım. Monitörde dalgalanmalar mevcuttu. Ben de internet üzerinden araştırma yaptım. Vardığım sonuçlar topraklama vb. sonuçlardı. Hepsini denedim fakat olmadı Vatan Bilgisayara götürdüm. Orada inceledik fakat bir hata çıkmadı.
Sorun sanırım benim VGA girişimde. Anakartın garantisi var fakat uğraşmak istemiyorum. Monitörüm VGA girişli, bilgisayar ise hem VGA hem de HDMI girişli. Sizce VGA to HDMI dönüştürücü alıp monitöre VGA taksam kasaya onu dönüştürüp HDMI olarak taksam sıkıntı kalkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif dönüştürücü alırsanız işinizi görür, piyasada HDMI to VGA şeklinde kablolar var o kablolar ile görüntü alamazsınız VGA analog, HDMI ise dijital görüntü taşıyan bir sistem. Analog sinyali dijitale çeviren bir aktif dönüştürücü alınız.

Aktif dönüştürücü alırsanız işinizi görür, piyasada HDMI to VGA şeklinde kablolar var o kablolar ile görüntü alamazsınız VGA analog, HDMI ise dijital görüntü taşıyan bir sistem. Analog sinyali dijitale çeviren bir aktif dönüştürücü alınız.
Uzun süre idare eder fakat kullanım idare etmelik olur hani görüntü alayım yeter şeklinde. Tam performans için çeviricisiz kullanmanı öneririm.
Arkadaşlar tam olarak HDMI to VGA mı yoksa VGA to HDMI mı almam gerekiyor ?

Ekran kartında VGA yoksa HDMI to VGA işini görücektir. 1 yıldır, Aliexpress'den aldığım HDMI to VGA ile takılıyorum ve hiçbir sorun görmedim, eğer beklerim diyorsan Aliexpressden ver siparişi :D

Ekran kartında VGA yoksa HDMI to VGA işini görücektir. 1 yıldır, Aliexpress'den aldığım HDMI to VGA ile takılıyorum ve hiçbir sorun görmedim, eğer beklerim diyorsan Aliexpressden ver siparişi :D
Üstad "Ekran kartında VGA yoksa HDMI to VGA işini görücektir. " cümlesinden anladığım kadarıyla VGA to HDMI yada HDMI to VGA da işini görür demişsin. Doğru mudur ?
Şimdi benim monitörüm VGA girişli kasam ise hem VGA hemde HDMI girişli. Şimdi ben Monitöre VGA takıp diğer VGA'yı da HDMI'ya dönüştürüp görüntü sağlayacağım. Hangisini almayalıyım ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı