VGA ile 120 Hz görüntü alabilir miyim?

creative01

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba canlar Samsung 793DF marka tuplu bir monitorum var otamatik kendisini 85 Hz olarak ayarlayip goruntu verebiliyor. Ben bu monitoru Windows'tan veya ekran karti ayarlarindan 120 Hz olarak nasil calistiririm ve calistirmis olsam dahi 120 Hz degerini VGA girisi ile alabilir miyim?
Ekran kartim AMD.
Point blank oynuyorum.

HDMI ve DVI ile de alınabilir.
Merhaba canlar Samsung 793DF marka tuplu bir monitorum var otamatik kendisini 85 Hz olarak ayarlayip goruntu verebiliyor. Ben bu monitoru Windows'tan veya ekran karti ayarlarindan 120 Hz olarak nasil calistiririm ve calistirmis olsam dahi 120 Hz degerini VGA girisi ile alabilir miyim?
Ekran kartim AMD.
Point blank oynuyorum.
120Hz tazeleme hızlarına ulaşmanız için Display port bağlantı şart.

Son düzenleyen: Moderatör:
70-80 HZ bile zor alınabiliyor normal tüplü televizyonda. Over-Drive olursa bozulabilir. Bence 120 imkansız.

Ben yine de 120 Hz yapmayi deneyeceğim olursa olur. Monitor guzel 0.20 nokta araligina sahip canli bir goruntusu var.
120Hz tazeleme hızlarına ulaşmanız için Display Port bağlantı şart.

VGA ile maximum kac HZ alabilirim.
VGA kablosu ile maximum 85 Hz alabilirsiniz, üstünü alamazsınız.

Tsk bu bilgiye nereden ulastiniz ben o kadar nette arastirdim ama net bir cevap bulamadim.

Son düzenleme:
Ben yine de 120 Hz yapmayi deneyeceğim olursa olur. Monitor guzel 0.20 nokta araligina sahip canli bir goruntusu var.

VGA ile maximum kac HZ alabilirim.

Tsk bu bilgiye nereden ulastiniz ben o kadar nette arastirdim ama net bir cevap bulamadim.

Bazı özel CRT monitörler 120 hz çalışıyor düşük çözünürlükte, biraz araştırma yaptım. CRU denilen bir program var, onunla monitörünüzün 800x600 profilini 120 hz alıp deneyin. Çalıştıysa 1024/768 de deneyin. Ama monitörünüz elveda derse beni suçlamayın:)))

Bazı özel CRT monitörler 120 Hz çalışıyor düşük çözünürlükte, biraz araştırma yaptım. Cru denilen bir program var, onunla monitörünüzün 800x600 PROfilini 120 Hz alıp deneyin. Çalıştıysa 1024/768 de deneyin. Ama monitörünüz elveda derse beni suçlamayın:)))

TSK sagolasin su bizim kapanan internet kafeye bir bakmam lazim 50 liraya bidene daha alim ne olur olmaz bu karantina gunlerinde monitorsuz kalirim sonra.:D.

Ben geçenlerde monitör alırken bu konuları baya bir araştırmıştım. VGA ile 120 hz alamazsın, en azından araştırmalarım yönünde bunu öğrendim. DP veya HDMI şart.

Geri
Yukarı