VGA ışığı sürekli turuncu yanıyor

Joven

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskill 32 gb Trident Z5 6400mhz CL32
Ekran kartı
Msi 4070 ti Gaming Trio
Anakart
Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX
İşlemci
Intel i7 13700F
Sistemi yeni topladım ama finalde görüntü gelmedi, sürekli VGA ışığı turuncu yanıyor. Sıkıntı ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı güç kablosu takılı mı, monitör açık mı kontrol ettiniz mi? Benim monitör kapalıyken kasayı açarsam bende de arıza ışığı yakıyor anakart.

Ekran kartı güç kablosu takılı mı, monitör açık mı kontrol ettiniz mi? Benim monitör kapalıyken kasayı açarsam bende de arıza ışığı yakıyor anakart.
hepsi takılıydı monitör de açıktı ama görüntü gelmiyor, ekran kartını çıkarttım hala turuncu yanıyor vga ışığı.
İlk DRAM ışığı yanıyor, bir süre sonra VGA ışığı sabit şekilde yanıyor.

Görüntü geldi ama ekranda bu çıktı ve hala vga ışığı turuncu yanıyor.
WhatsApp Görsel 2023-05-28 saat 11.47.34.jpg

Son düzenleme:
Ekran kartında BIOS Switch var mı? Varsa sistemin gücünü kestikten sonra Switch değiştirip tekrar açmayı dener misiniz?

Ekran kartında BIOS Switch var mı? Varsa sistemin gücünü kestikten sonra Switch değiştirip tekrar açmayı dener misiniz?
Başka bir switch var. Şu anda VGA ışığı söndü şimdi ise BOOT ışığı turuncu yanıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-05-28 saat 12.29.47.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-05-28 saat 12.29.47.jpg
    79,4 KB · Görüntüleme: 14
  • n.jpg
    n.jpg
    300,8 KB · Görüntüleme: 8
Başka bir Switch var. Şu anda VGA ışığı söndü şimdi ise boot ışığı turuncu yanıyor.

Şu an boot edecek bir şey bulamadığı için yakıyor. İşletim sistemi kurduğunuzda o ışık da söner.

Geri
Yukarı