VGA kablolu monitörü 2. ekran olarak kullanamıyorum

lykia888

Centipat
Daha fazla  
Monitör
ana monitör : gigabyte g24 f2
Yeni bir kasa ve monitör aldım aldığım ve önceden kullandığım 1600*900 px monitörü 2. ekran olarak tekrar kullanmak istiyorum bir tane VGA to HDMI dönüştürü almıştım laptopta çok güzel 2. ekran olarak kullanıyordum ama kasadayken kullanamıyorum 2 ekran da çok güzel açılıyor ama 5 dk sonra 1600*900 olan 2. monitöre görüntü gelmiyor ve monitör görüntü gelmediği için kendini kapatıyor. Win+p üzerinden çözmeye çalıştım yine olmadı sadece 2. monitörü bağlayıp ana monitörün kablosunu kasadan çekiyorum o zaman işe yarıyor ama ana monitörü tekrar bağlayınca 2. monitör yine kapanıyor aklıma gelen her şeyi yapmaya çalıştım ama çözemedim umarım anlatabilmişimdir :) çözebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızdaki çıkışları kullanmanız gerekiyor. Anakartınızda olan görüntü çıkışlarını kullanıyorsanız sorun o olabilir.

dxdiag 1.jpg
dxdiag 2.jpg

şu anda bağladığımda bu şekilde gözüküyor ama bir süre sonra ya da pc yi yeniden başlattığımda 2. monitör kendini güç gelmediği için uyku moduna alıyor
eğer tekrarlanırsa tekrardan fotoğraf yükleyeceğim

evet dememe kalmadı monitör kapandı ama dxdiag'ta gözüküyor mouse u 2. monitöre götürdüğüm zaman ana ekrandan kayboluyor yani hala bağlı ama ekran yok

1686048313779.png

aygıt yöneticisinde de 2 monitörü görebiliyorum

Son düzenleme:
Sürücülerim tabii ki de güncel ama kabloyu değiştirmedim laptopta kullanıyordum çünkü kablo değiştirmeyi en son çare olarak düşünüyorum teşekkürler yine de😅

Aslında iki ekranıda görüyor. Ekran kartınızı ve ekran kartınızı yazmanız mümkün mü bu konuyu ingilzice olarak bir bakayım Google'dan.

Aslında iki ekranıda görüyor. Ekran kartınızı ve ekran kartınızı yazmanız mümkün mü bu konuyu ingilzice olarak bir bakayım Google'dan.
Ekran kartım rtx 3060
Ana kartım gigabyte A520m k

Ekran kartım rtx 3060
Ekran kartım rtx 3060

Ekran kartım rtx 3060

Son düzenleme:
Ekran kartım RTX 3060
Ana kartım Gigabyte A520M k

Ekran kartım RTX 3060

Ekran kartım RTX 3060

Ustam araştırdım fakat iyi bir sonuç bulamadım. ChatGPT'ye sordum en son onun dediğide şu
  1. Windows ayarlarında monitörleri düzenleyin. Aşağıdaki adımları izleyin:
    • Başlat menüsünden "Ayarlar"ı açın.
    • "Sistem" seçeneğine gidin.
    • "Ekran" bölümüne geçin.
    • "Birden fazla ekran" bölümünde, 2. monitörünüzü seçin ve "Bu ekranı genişlet" seçeneğini işaretleyin.
    • "Monitörü tespit et" seçeneğini kullanarak Windows'un monitörü algılamasını sağlayın.

Geri
Yukarı