VGA kablosu elektrik çarpıyor

SurpriseApo

Femtopat
Daha fazla  
Elimde eski bir kasa var 2000'lerden kalma 2 kasanın birleşimi ile kurdum şu ana kadar hiç görüntü almadım ama fanlar çalışıyor, bugün bir VGA kablosu aldım ve vida kısmındaki demire dokununca elektrik çarpıyor, bunu yapması normal mi? VGA'yı takınca görüntü alamıyorum kasa 15 yıllık, görüntü almaya çalıştığım televizyon 6 yıllık falan. Sizce VGA kablosu mu bozuk yoksa sorun bilgisayar/televizyonda mı?

Elektrik çarpması televizyondan olabilir kabloya daha fazla akım gönderdiğinden bazen takarken kıvılcım çıkarabilir normaldir. Gelirsek ekrana görüntü gelmeme sorununa Ram veya ekran kartını çıkarıp taktınız mı hocam. Birde elinizde başka monitör varsa deneyin televizyona bazen çözünürlük ayarı yapılmadığından görüntü gitmiyor olabilir.

Elektrik çarpması televizyondan olabilir kabloya daha fazla akım gönderdiğinden bazen takarken kıvılcım çıkarabilir normaldir. Gelirsek ekrana görüntü gelmeme sorununa RAM veya ekran kartını çıkarıp taktınız mı hocam. Bir de elinizde başka monitör varsa deneyin televizyona bazen çözünürlük ayarı yapılmadığından görüntü gitmiyor olabilir.

Kıvılcım çıkmıyor, vidanın demir kısmına dokununca elektrik çarpıyor ve PC'de ekran kartı yok ayrıca bütün parçaları 9372837 kere cıkartıp taktım ve öyle çalıştırabildim, elimde henüz monitör yok ama yakında gelecek.

Anladım peki vga kablo tvye takılıykenmi ucu çarpıyor yoksa kasaya takılıykenmi? Ekran kartı veya harici monitörle deneyiniz çünkü eski kasaysa anakarttaki chipsette sorun olabilir

Anladım peki VGA kablo TV'ye takılıykenmi ucu çarpıyor yoksa kasaya takılıyken mi? Ekran kartı veya harici monitörle deneyiniz çünkü eski kasaysa anakarttaki chipsette sorun olabilir.

TV'ye takılı iken kasadan çıkarıp kontrol ettim o sırada çarptı, şu an elimde 2side yok ama 2side yakında gelecek. Yardım ettiğin için sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı