VGA Monitöre DVI to DVI Kablo Almak

• Konuyu başlatan bab
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 723

bab

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Yeni sistemimde monitör girişi Vga, ekran kartı girişi Dvi girişini Vgaya dönüştüren bir aparatla Vga kullanıyorum. Şuan ben görüntüyü Vga şeklinde mi yoksa Dvi şeklinde mi alıyorum? Dvi to Dvi bir kablo alırsam görüntüde bir fark olur mu ?

Lütfen artık yazımdan ban atmayın. Yazdıktan sonra 3 kez kontrol ediyorum ama her konu açarken garanti ban yiyorum. Gerçekten Türkçem buna yetiyor. Yazım yanlışı varsa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz geç cevap oluyor ama DVI girişinden VGA adaptöri ile görüntüyü dönüştürüp monitöre gönderiyorsun ve bu sinyal analog oluyor. Monitöründe DVI girişi yoksa dijital sinyal alamazsın bildiğim kadarıyla. DVI dijital sinyal gönderdiği için daha dalgalanma ve titreme oluyor.

Merhabalar,

Yeni aldığım sapphire r9 280x ekran kartının VGA çıkışı olmadığından DVİ to VGA dönüştürücü aparat kullanıyorum ve monitörüm 1920x1080 çözünürlüğe çıkmıyor 1600x1200'de kalıyor yukarı çıkaramıyorum arkadaşımdan farklı bir dönüştürücü aldım sonuç yine aynı, aynı monitör aynı dönüştürücü ile 1920x1080 çözünürlükte r9 270x ekran kartı ile kullanıldı acaba sorun VGA kablosundamı ya da PSU yetmezliği mevcut biraz PSU yetmezliği buna sebep olurmu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı