VGA monitörlerde ekranda dalgalanma oluyor

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Merhaba arkadaşlar, kısa bir süre önce sistemime ekran kartı ve güç kaynağı ekledim. Sistemimde öncesinde kullandığım GTX 1050 ile de yine bu yukarıdan aşağıya doğru dalgalanma mevcuttu. Görüntü üzerinde silik şekilde dalgalanma mevcut. Bu sorun şu an kullandığım RTX 3070'te ve GTX 1050 de de oluyordu. Bilgisayarım normal olarak masaüstünde veya video izlerken bir problem görünmüyor. Fakat oyuna girdiğimde ekran kartı hız değeri arttığında sadece kullandığım sağ ve sol VGA monitörlerde çizgisel frekans gibi silik dalgalanmalar oluyor. Oyundan çıkınca sonlanıyor. Aynı zamanda ekran kartından dsiplay portu VGA dönüştürücü 70 liralık dönüştürücülerden kullanıyorum. Hatta bir tanesini hareket ettirince sol monitör bazen pembe, yeşil filan oluyor. Ana monitörün Acer VG240y 1ms 75Hz. Bu monitörü ekran kartımın HDMI çıkışı ile direk dönüştürücü olmadan bağlıyorum. Hiçbir görüntü bozulması kayması veya dalgalanması yaşamıyorum. Diğer monitörlerde sadece sorun var. Bu problemler ekran kartıyla alakalı olmadığını düşünüyorum. Düşünceleriniz nelerdir?
VGA monitörler:
  • Samsung SyncMaster 940bw.
  • Philips brilliance 190cw.
Ekran kartım önceden Zotac RTX 3060 Ti'di. Cw sorunundan dolayı servise verdim. Ellerinde olmadığından değişimle Zotac RTX 3070 gönderildi. Kartı test etmeye çalışıyorum. Bir problem olmasından şüpheciyim. 3070 ile yaşadığım tek sorun CS:GO'da FPS düşmeden nadir anlık takılma oldu şimdiye kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün ve kasanın güç kablosunu uzatma ya da çoklu priz yerine doğrudan duvara bağlamayı dene.
Anladım hocam şuan priz çok uzak olduğundan uzun bir uzatma kullanıyorum malesefki. Hemde 2 adet uzatma kullanıyorum. Bazen TV güç kablosunu bağlayınca philips vga monitör kapatıp hemen açıyor.

Anladım hocam şuan priz çok uzak olduğundan uzun bir uzatma kullanıyorum malesefki. Hemde 2 adet uzatma kullanıyorum. Bazen TV güç kablosunu bağlayınca philips vga monitör kapatıp hemen açıyor.
Uzatmalardan birinde sorun olabilir farklı bir uzatma ya da yeni bir uzatma bağlayabilirsin.

Geri
Yukarı