VGA to DVI dönüştürücü önerisi

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 6B

m47

Kilopat
Merhabalar, konuya geçiyorum. Ben şu an da ekran kartsız bilgisayar kullanıyorum. Bağlantı türü DVI. Geçici bir süre için R7 240 ekran kartı takacağım ve onun girişi VGA, benim monitörüm DVI girişli. Bunun için dönüştürücü lazım. Hiçbir bilgim yok dönüştürücüler hakkında. Ucuz ve kaliteli dönüştürücü önerir misiniz?

Merhabalar, konuya geçiyorum. Ben şu an da ekran kartsız bilgisayar kullanıyorum. Bağlantı türü DVI. Geçici bir süre için R7 240 ekran kartı takacağım ve onun girişi VGA, benim monitörüm DVI girişli. Bunun için dönüştürücü lazım. Hiçbir bilgim yok dönüştürücüler hakkında. Ucuz ve kaliteli dönüştürücü önerir misiniz?
R7 240'da DVI var.

Şimdi ilk olarak ekran kartınızda DVI var yani dönüştürücüye ihtiyacınız yok, eğer illaki VGA'yı DVI'ya çevirmek istiyorsanız şunu bilmemiz gerekiyor. Monitördeki DVI girişi DVI-D mi DVI-I mı? Ona göre çevirici önereceğiz.
1618829713100.png
1618829796271.png

Şimdi ilk olarak ekran kartınızda DVI var yani dönüştürücüye ihtiyacınız yok, eğer illaki VGA'yı DVI'ya çevirmek istiyorsanız şunu bilmemiz gerekiyor. Monitördeki DVI girişi DVI-D mi DVI-ı mı? Ona göre çevirici önereceğiz.

Kart'da DVI girişi varsa dönüştürücüye gerek yok o zaman. Monitörde DVI girişi var. Bu arada DVI'le VGA arasında ne fark var?

Kart'da DVI girişi varsa dönüştürücüye gerek yok o zaman. Monitörde DVI girişi var. Bu arada DVI'le VGA arasında ne fark var?
DVI-A ve VGA hemen hemen aynı şey, konnektör farkı var. Bu yüzden basit bir kablo ile dönüştürülebilir. DVI-D VGA'dan farklı bir şey, HDMI ile benzerdir, dijital sinyallerle görüntü aktardığından VGA'ya dönüştürülürken aktif çevirici lazım. DVI-I ise her iki DVI'yı destekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı